Używasz Facebooka? Uważaj na fałszywe e-maile o próbie włamania na Twoje konto

23-10-2012, 08:31

Nie daj się nabrać - zobacz, jakich wiadomości należy się wystrzegać. Nieopatrzne kliknięcie na linkowanej w nich stronie może skutkować infekcją systemu Windows.

Wczoraj wieczorem na facebookowym profilu firmy Kaspersky Lab pojawiło się ostrzeżenie przed spamem, który podszywa się pod administratorów Facebooka. Fałszywa wiadomość informuje o próbie włamania na konto użytkownika i kieruje na stronę w domenie .tk, z której można rzekomo pobrać generator hasła potrzebny do odzyskania konta. Oto treść tego e-maila:

Nadawca: noreply@facebook.com
Temat: Włamanie na Twoje konto Facebook

Drogi Użytkowniku!
Ktoś próbował przejąć Twoje konto w serwisie Facebook.
Aby temu zapobiec wygenerowaliśmy nowe hasło do Twojego konta.
Udaj się pod Adres http://www.odzyskajfacebook.tk/
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Facebook Group

Przygotowana przez spamera strona wygląda tak, jak na poniższym zrzucie ekranu. Redakcja Dziennika Internautów przestrzega przed pobieraniem z niej czegokolwiek. Pod przyciskiem Pobierz ukrywa się szkodliwe oprogramowanie wykrywane obecnie przez 15 spośród 44 antywirusów uwzględnianych przez usługę VirusTotal.

Strona informująca o rzekomym włamaniu na konto

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy w Dzienniku Internautów o podobnym ataku, którego celem byli użytkownicy Allegro. Pojawił się też spam wykorzystujący wizerunek firmy Kaspersky Lab. Ze względu na podobieństwo formy i treści można przypuszczać, że wszystkie wiadomości przygotowała ta sama osoba.

Czytaj więcej: Atak wymierzony w użytkowników Allegro i nie tylko


Źródło: Kaspersky Lab, di24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy