Uważaj na phishing przez Gadu-Gadu

25-06-2009, 10:17
Listy Czytelników

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów natknął się na próbę phishingu w komunikatorze Gadu-Gadu. Zaniepokojony tą sytuacją napisał do naszej redakcji list. Poprosiliśmy Jarosława Rybusa z GG Network o udzielenie porad dla naszych Czytelników, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz gdzie zgłaszać podobne próby wyłudzenia danych.

Czytelnik DI otrzymał na GG wiadomość o treści:

Witam prosimy Państwa o przesłanie hasła oraz numer gadu gadu w celach konserwacji systemy GaduGadu. Po przez konserwację systemu gadugadu gwarantujemy Państwu jeszcze lepszą stabilność programu oraz bezpieczeństwo w sieci. Przesłane przez Państwa hasła oraz numery gadugadu będą zapisywane w nowym serwerze co zapewni bezpieczeństwo. Prosimy o jak najszybsze przesłanie tych danych - numer gg oraz hasła - od dnia 20.05.2009 r. stare systemy gg nie będą działać co wiąże się z utrata Państwa konta GaduGadu. Pozdrawiamy załoga administracji Gadu-Gadu SP Z.O.O z oddziałem w Warszawie.

Dziennik Internautów skontaktował się z Jarosławem Rybusem, rzecznikiem prasowym GG Network. Pytaliśmy go, jak często ekipa GG otrzymuje zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia danych oraz jak się zachować w takich sytuacjach.

Rzecznik GG potwierdza, że wiadomość, którą otrzymał nasz Czytelnik, jest oszustwem i nie jest autorstwa GG Network. Jarosław Rybus podkreśla, że jego firma nie komunikuje się w ten sposób z użytkownikami, jeśli chodzi o ich dane, po czym dodaje:

Wielokrotnie uczulaliśmy na to i apelujemy o ostrożność. Prosimy na przyszłość użytkownika, który otrzyma taką wiadomość, o kontakt z nami pod mailem tech@gadu-gadu.pl - tam dowie się, czy jest to wiadomość oficjalna, a ponadto to również dla nas cenna informacja, ponieważ w tych fałszywych wiadomościach posługuje się naszą marką w sposób nieuprawniony.


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy