Utrzymanie kontrahenta i pieniądze z faktury od ręki? Teraz to możliwe!

21-02-2019, 09:34

Pozycja biznesmena, właściciela małego przedsiębiorstwa, jest nie do pozazdroszczenia. Wielokrotnie bowiem musi on naginać własne zasady i traci pewność finansową po to, by utrzymywać dobre relacje z potencjalnymi i aktualnymi kontrahentami. Teraz jednak łatanie dziur w budżecie może wyglądać nieco inaczej.

mat partnera

Czym jest e-faktoring?

            E-faktoring, czy też fakturowanie online, jest sposobem na utrzymanie płynności finansowej, gdy kontrahent nie płaci regularnie za wystawione faktury. Jeśli, tak jak najczęściej w przypadku małych i średnich firm, opłata opóźnia się ponad miesiąc, okazuje się, że rozwiązaniem może być tylko i wyłącznie kredyt. Tymczasem teraz szansą na utrzymanie płynności jest właśnie pokrycie, za pośrednictwem portalu https://nfg.pl/, całości wartości faktury przez zewnętrzną firmę, bez wiedzy kontrahenta.

Zalety korzystania z e-faktoringu

            Dlaczego wiedza i niewiedza jest tu istotna? O tym za moment. Najpierw jednak o innych zaletach rozwiązania oferowanego w ramach e-faktoringu. Przede wszystkim zaletą w tym wypadku jest fakt, że wszystko odbywa się internetowo. Założenie konta, rejestracja firmy, jej weryfikacja oraz przekazanie faktury. Pieniądze znajdują się na koncie już w przeciągu piętnastu minut, a okres spłaty zostaje ustalony indywidualnie, w oparciu o warunki finansowania i możliwości firmy.

Fakturowanie online a dobre relacje

            Jednak fakturowanie w sieci ma także wpływ na relacje z kontrahentem. Dzięki rejestracji na https://nfg.pl/ można z łatwością przystać na propozycję płatności odroczonych i wyjść naprzeciw klientowi. W ten sposób staje się on naszym mentalnym „zakładnikiem”, a my zyskujemy kontrahenta na dłużej. Często brak wiedzy z jego strony sprawia, że opłaca on fakturę dość szybko, a jednocześnie czuje, że dzięki nam mógł lepiej skorzystać z danej oferty. Daje to zatem wymierne korzyści psychologiczne.

            Fakturowanie online to rozwiązanie głównie dla małych i średnich firm, które mogą mieć problem z utrzymaniem kontrahentów i dobrych relacji z nimi oraz płynności finansowej w jednym czasie.  


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag e-faktoring
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: