Usługi głosowe Ery także w samolocie

05-05-2008, 11:05

PTC – operator sieci Era - jako pierwszy w Polsce zaoferuje swoim klientom możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych w czasie lotu.

Już od 4 marca br. Era oferuje swoim abonentom usługę roamingu międzynarodowego na pokładach samolotów wybranych linii lotniczych. Początkowo usługa umożliwiała korzystanie z transmisji danych, wysyłania i odbierania SMSów oraz MMSów. Obecnie dostępne są również usługi głosowe w samolocie Airbus A318 obsługującym wybrane połączenia linii Air France w Europie.

O możliwości korzystania z systemu podczas lotu informuje specjalny komunikat emitowany na pokładzie samolotu oraz broszury informacyjne umieszczone w kieszeniach foteli pasażerów. Air France aktywuje system OnAir na wysokości 3000 metrów i umożliwia prowadzenie maksymalnie 6 rozmów telefonicznych jednocześnie oraz odbieranie nieograniczonej liczby SMS i e-maili z załącznikami.

Era posiada obecnie 411 partnerów roamingowych w 204 krajach oraz umożliwia korzystanie z sieci ponad 40 000 HotSpotów na całym świecie.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag roamingtag komórki w samolotachtag Eratag Air France
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy