Urzędy pracy będą mieć więcej pieniędzy na dotacje na biznes

GazetaPrawna.pl 02-06-2010, 12:28

Będzie więcej unijnych dotacji na własny biznes dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy – zadecydowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Powiatowe urzędy pracy ponownie mogą ubiegać się o unijne środki na wypłaty dotacji dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą na tych samych zasadach, co komercyjni pośrednicy, czyli tzw. operatorzy wsparcia. Taką możliwość miały już na początku okresu realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Obecnie ponownie będą mogły startować w konkursach organizowanych przez wojewódzkie urzędy pracy i urzędy marszałkowskie w ramach Działania 6.2 PO KL – Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Tak zdecydowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przy okazji nowelizacji Szczegółowego opisu priorytetów PO KL. Dotychczas urzędy pracy wypłacały dotacje na własny biznes z Funduszu Pracy, ale także ze środków unijnych. Wszystkie PUP realizują bowiem projekty aktywizacji zawodowej w tzw. trybie systemowym, co znaczy, że środki m.in. na dotacje otrzymują według algorytmu.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Urzędy pracy będą mieć więcej pieniędzy na dotacje na biznes

Beata Lisowska

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy