Urządzenie biura - co jest niezbędne?

20-04-2018, 07:13

Założyłeś swoją firmę i znalazłeś odpowiednie lokum na jej siedzibę? Teraz przed Tobą stoi następne wyzwanie - zaprojektowanie idealnej przestrzeni do pracy. Nie jest to taka prosta sprawa, ale spokojnie, pomoże Ci w tym. Co zatem jest niezbędne do urządzenie biura?

Jak zaplanować zakupy?

Na samym wstępie najlepiej będzie zaplanować sobie budżet, który mamy zamiar przeznaczyć na ten cel. Oczywiście ważne jest to, aby przy zakupach zarówno mebli biurowych jak i reszty niezbędnego wyposażenia, pod uwagę wziąć, przede wszystkim ich jakość, funkcjonalność, a także design. Bowiem cała aranżacja powinna harmonijnie współgrać z charakterem przedsiębiorstwa. Raczej trochę dziwnie wyglądałyby stare, toporne, klasyczne meble w firmie zajmującej się branżą IT, czy też nowymi technologiami. Powiew przyszłości i niestandardowe rozwiązania w tej kwestii muszą być inspiracją zarówno dla samych pracowników jak i tworzyć odpowiednią oprawę dla klientów.

Także istotne jest czy mamy w planach urządzenie biura typu zamkniętego, czy open space. W każdej z tych przestrzeni będzie trzeba zastosować inne rozwiązania, które umożliwią wykonywanie obowiązków zawodowych. Bardzo dokładnie zaplanowana strategia, z pewnością ułatwi podjęcie właściwych decyzji. Natomiast jeżeli nie mamy konkretnej wizji, na temat tego, jak powinno wyglądać nasze biuro warto skorzystać z usług profesjonalnych projektantów.

Urządzenie biura - kilka głównych zasad

Istnieją jednak uniwersalne zasady, które idealnie sprawdzą się w każdym rodzaju biura. Pracodawca, który urządza miejsce pracy, powinien trzymać się trzech złotych reguł. Pierwszą jak już wspomnieliśmy wyżej, jest dostosowanie projektowanego biura do potrzeb firmy. Drugą urządzenie takiej przestrzeni, która wydobędzie z naszego pracownika tego co najlepsze i pobudzi kreatywność. Natomiast trzecią, jest zwiększenie efektywności zatrudnionych przez nas osób.

Niezbędny okaże się również wyraźny podział na poszczególne strefy: relaksu, spotkań, jadalnianą i naturalnie pracy. Jeżeli już to ustalimy, będziemy mogli skupić się na coraz mniejszych szczegółach. Jest nią m.in. dobra komunikacja, zarówno w biurze jak i pomiędzy pracownikami. Jak również indywidualne potrzeby osób zatrudnionych w naszej firmie, mowa tu szczególnie o funkcjonalnym, a zarazem ergonomicznym stanowisku pracy każdego pracownika.

Podstawa sukcesu - odpowiednie meble biurowe

Udany zakup wpłynie nie tylko na wygodę, ale i odpowiedni wizerunek firmy w oczach zarówno naszych klientów, kontrahentów jak i niezawodnych pracowników. Najlepiej będzie już na samym początku skompletować cały zestaw, aby trzymać się jednej, wybranej stylistyki. Okazać się może bowiem, że później dokupione meble, popsują nam całą harmonię wnętrza, obniżając jednocześnie jego estetykę. Meble biurowe na stronie wuteh.com.pl okażą się najlepszym rozwiązaniem, charakteryzują się bowiem nowoczesnym, estetycznym designem. Przy czym są niesamowicie funkcjonalne i uwzględniają niezmiernie ważne zasady ergonomii.

Dobrze jest postawić na odpowiednie fotele i biurka. Te ostanie musi być dostosowane nie tylko do sprzętu komputerowego (koniecznie, aby posiadało nadstawkę do monitora i półkę na klawiaturę), ale i do wygody pracownika. Dobrze, aby do każdego biurka dostawione były specjalne kontenery mobilne oraz szafki dopasowane do jego wysokości. Fotel natomiast musi współgrać z naturalnymi krzywiznami ciała człowieka, a także posiadać specjalne podpórki pod łokcie. Koniecznie pamiętajmy także, aby zwrócić uwagę na to czy posiada on możliwość regulacji, łatwiej wtedy będzie dopasować go do indywidualnych potrzeb każdego pracownika.  

Co jeszcze będzie nam niezbędne przy urządzaniu biura?

Samopoczucie wszystkich osób w biurze, w dużej mierze, będzie także zależeć od odpowiedniego oświetlenia. Najlepszą opcją jest to naturalne, jednak nie zawsze jest go w pomieszczeniu dostatecznie dużo. Dlatego oprócz oświetlenia głównego, które powinno dawać miłe i ciepłe światło, dobrze jest ustawić przy każdym stanowisku, małe lampki biurkowe, których blask każdy dopasuje sobie wedle własnych potrzeb.

Zostają nam jeszcze niezbędny sprzęt biurowy. Podstawowymi urządzeniami, bez których raczej niemożliwe jest wykonywanie obowiązków zawodowych są komputery, drukarki, kserokopiarki, niszczarki, czy bindownice. Ciężko również będzie nam funkcjonować bez różnego rodzaju przyborów do pisania, a także uniwersalnego papieru, który przyda się zarówno w komputerowej drukarce, kserokopiarce, jak i wtedy gdy trzeba będzie napisać coś odręcznie. Do zachowania porządku w biurze, niezwykle przydatne okażą się kolorowe segregatory i foliowe koszulki.

W pracy spędzamy sporą część każdego dnia. Niesamowicie ważne jest zatem takie urządzenie biura, aby każdy czuł się w nim komfortowo i mógł jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki zawodowe.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Etereuti


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.