Uruchomiony został serwis promujący wykorzystanie oprogramowania open source w biznesie

informacja prasowa 03-12-2012, 10:57

Flossmarket to platforma kontaktu kontrahentów rynku oprogramowania open source. Misją serwisu jest propagowanie i popularyzowanie otwartych rozwiązań oraz ich zastosowań w biznesie. Oferta skierowana jest zarówno do wykonawców, jak i zleceniodawców mających do czynienia z wolnym i otwartym oprogramowaniem.

Flossmarket.pl

W ostatnich latach otwarte oprogramowanie coraz częściej znajduje swoje miejsce w biznesie. Powstają nowe projekty dedykowane do rozwiązywania problemów przedsiębiorstw, istniejące - ewoluują i stają się doskonalsze. Wzrastająca liczba firm i korporacji zaczyna dostrzegać potencjał drzemiący w oprogramowaniu open source i wdraża te rozwiązania w swojej organizacji bądź u klientów. Najważniejszym czynnikiem inicjującym tę zmianę na rynku oprogramowania jest zdecydowanie niższy koszt wdrożenia otwartych rozwiązań i coraz lepsza jakość tychże. Nie bez znaczenia jest również dynamiczny rozwój projektów udostępnianych na otwartych licencjach.

Do najbardziej znanych i rozpoznawanych systemów o otwartym kodzie źródłowym zaliczyć można projekty praktycznie z każdej dziedziny informatyki mającej zastosowanie w biznesie. Duży udział w rynku posiadają otwarte systemy e-commerce (Magento, Opencart, Prestashop), CMS (Drupal, Alfresco, Wordpress) czy CRM (vTiger, SplendidCRM). Popularne są również otwarte projekty wspomagające pracę przedsiębiorstwa z dziedziny ERP, BI czy BPM.

Flossmarket ułatwia nawiązywanie kontaktu między zleceniodawcami i wykonawcami zajmującymi się profesjonalnie konkretnymi technologiami open source. W serwisie projekty otwartoźródłowe reprezentowane są przez tzw. tagi. Istnieją również kategorie określające rodzaj pracy związanej z oprogramowaniem (np. wdrożenie, migracja, integracja, szkolenie itp). Każdy wykonawca posiada swój Profil - wizytówkę zawierającą podstawowe dane oraz przypisane tagi i kategorię określającą zakres jego działalności. Zleceniodawcy, dodając swoje zlecenia, również mogą przypisywać do nich tagi i kategorie. Pozwala to na jak najlepsze dopasowanie zlecenia do potencjalnego wykonawcy i automatycznie powiadomienie o nim zainteresowanych użytkowników.

Flossmarket.pl

Dla zleceniodawcy to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Flossmarket pozwala szybko znaleźć właściwego wykonawcę i jednocześnie nie pośredniczy w żaden sposób w samej transakcji. Zawartość publikowana w serwisie jest nieustannie moderowana, co gwarantuje konkretne oferty od profesjonalnych wykonawców.

Flossmarket dla wykonawców to przede wszystkim możliwość promocji swojej działalności. Otrzymywanie automatycznych powiadomień o zleceniach pasujących do profilu wykonawcy gwarantuje wygodę i oszczędność czasu, którego nie trzeba poświęcać na szukanie zleceń we własnym zakresie.

Zależy nam na rozwoju rynku oprogramowania open source. Mamy nadzieję, że poprzez promocję wykonawców oraz ułatwianie kontaktu ze zleceniodawcami przyczynimy się do wzrostu popularności otwartych rozwiązań - twierdzą twórcy rozwiązania.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031