Uporczywy suchy kaszel – jak sobie z nim radzić?

11-11-2018, 07:37

Suchy kaszel potrafi być bardzo uciążliwy. Przeszkadza w dzień, w nocy zaś nie pozwala spać. Gardło staje się coraz bardziej wysuszone, podrażnione i pojawia się wrażenie bólu całej klatki piersiowej. Z uporczywym kaszlem można jednak sobie poradzić.

Ułatwione oddychanie i zwalczony kaszel

Dobór preparatu do występujących objawów jest bardzo ważny, bo pozwala uporać się z uciążliwymi dolegliwościami. Właściwy produkt uderza w przyczynę, daje szansę na szybszy powrót do zdrowia, ale i chroni przed wystąpieniem poważniejszych w skutkach problemów, gdy pierwotne objawy zostają zbagatelizowane.

Nie inaczej jest w przypadku suchego kaszlu, który może towarzyszyć infekcjom wirusowym, ale nieleczony, z czasem przeradza się w infekcje bakteryjne. Ponadto suchy kaszel towarzyszy wielu innym schorzeniom, nie tylko związanym z układem oddechowym.

Pomocą w uciążliwym i ostrym kaszlu może być Supremin. Lek o podwójnym działaniu – z jednej strony skutecznie zwalcza kaszel, z drugiej natomiast ułatwia oddychanie. Jest to lek nieopioidowy o działaniu ośrodkowym. Łatwiejsze oddychanie jest możliwe po jego zastosowaniu, ponieważ lek działając przeciwcholinergicznie, wpływa na rozszerzanie oskrzeli. Preparat sprawdza się zarówno przy leczeniu suchego kaszlu, jak i określanego mianem ostrego. Nadaje się do stosowania u dzieci i dorosłych, ponieważ nie powoduje uzależnienia i przyzwyczajenia.

Czy to na pewno suchy kaszel?

Bardzo często, gdy pojawia się kaszel, wraz z nim rodzą się wątpliwości odnośnie tego, jaki preparat zastosować. Wybór leków, które wykazują przeciwstawne działanie, może skończyć się jeszcze bardziej uciążliwymi objawami i pogorszeniem problemu. Z tego względu najlepiej skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą, by rozwiać swoje wątpliwości.

Kaszel suchy najczęściej towarzyszy infekcjom wirusowym. Jest dość charakterystyczny, ale z czasem może przeradzać się w kaszel mokry, który dotyczy już infekcji bakteryjnych. Mimo wszystko dostrzeżenie tego momentu, w którym kaszel z suchego przeradza się w mokry, jest trudne. Ponadto nie tylko przeziębienie czy wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe wiążą się z występowaniem kaszlu. Postawienie właściwej diagnozy to klucz do wyboru odpowiedniego preparatu i uporania się z przyczyną, a nie tylko maskowanie objawu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag supremintag suchy kaszeltag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: