UPC: Już 16 kanałów HD w cyfrowej ofercie

09-04-2010, 17:50

UPC przygotowało nową ofertę telewizji cyfrowej, w ramach której wszystkie pakiety zawierają kanały HD, a każdy nowo udostępniany dekoder UPC Mediabox będzie umożliwiał oglądanie kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Od 12 kwietnia br. do oferty Telewizji Cyfrowej UPC dołączy siedem nowych kanałów w wysokiej rozdzielczości oraz wprowadzone zostaną nowe pakiety programowe: Select HD, Max HD i pakiet kanałów w wysokiej rozdzielczości – Super HD. Łącznie we wszystkich pakietach Telewizji Cyfrowej UPC dostępnych będzie już 16 kanałów HD, a wkrótce dołączą kolejne.

Rozwój telewizji cyfrowej sprawił, że dostęp do rozrywki i informacji wkroczył na nowe poziomy. Interaktywne funkcjonalności i bogaty wybór oferty programowej mają coraz większe znaczenie, ale ważna jest także najwyższa jakość obrazu i dźwięku. W badaniu opinii przeprowadzonym na zlecenie firmy klienci Telewizji Cyfrowej UPC wymieniają możliwość oglądania programów w jakości HD jako jedną z trzech najważniejszych funkcji telewizji cyfrowej.

- Polski rynek korzystnie wyróżnia się na tle Europy pod względem liczby dostępnych kanałów HD, a Polacy są otwarci na nowości. Dlatego chcemy, aby w UPC mogli w pełni czerpać z potencjału technologii cyfrowej, w tym bogactwa programów i niezwykłych wrażeń audiowizualnych, gwarantowanych przez HD. Od teraz każdy nowo udostępniany dekoder UPC Mediabox będzie umożliwiał oglądanie kanałów w wysokiej rozdzielczości. Klienci będą mieli do wyboru 16 kanałów HD, a do oferty wkrótce dołączą kolejne – powiedział Simon Boyd, Prezes Zarządu UPC Polska.

Na nową ofertę Telewizji Cyfrowej UPC składają się cztery podstawowe Pakiety HD, dwa Pakiety Multiroom HD oraz Pakiet Super HD, składający się z 10 kanałów w wysokiej rozdzielczości. Podstawowe Pakiety HD zawierają kanały: TVN HD, Polsat HD i TVS HD. Pakiet Super HD to siedem nowych kanałów: MTV Networks HD, Fashion TV HD, Nat Geo Wild HD, myZen.tv HD, Mezzo Live HD, Fox Life HD i Sundance Channel HD, a także trzy kanały HD dostępne dotychczas w Pakietach Select i Max – National Geographic Channel HD, History HD i Polsat Sport HD.

Nowością w ofercie telewizji cyfrowej jest także dekoder UPC Mediabox HD. Zapewnia on możliwość odbioru programów zarówno w standardowej, jak i wysokiej rozdzielczości (HD). Nowy UPC Mediabox HD nie jest wyposażony w nagrywarkę cyfrową i dzięki temu posiada niewielkie, kompaktowe wymiary. Dekoder będzie dostarczany klientom, którzy zamówią podstawowy Pakiet Select HD lub Max HD.

Standardowa cena za wymianę dekodera bez możliwości odbioru kanałów HD lub za instalację dekodera HD kosztuje w UPC 200 zł.

Oferta filmów w jakości HD dostępna jest także w ramach UPC NA ŻĄDANIE. Obecnie w usłudze tej oferowanych jest ponad 240 filmów, w tym przeszło 38 produkcji fabularnych i dokumentalnych, dostępnych w wysokiej rozdzielczości. Aktualnie korzystać mogą z niej wszyscy abonenci Telewizji Cyfrowej UPC z Warszawy i kilkunastu okolicznych miejscowości.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że zasięg UPC NA ŻĄDANIE będzie sukcesywnie rozszerzany. W następnej kolejności usługa ta pojawi się w Trójmieście oraz aglomeracji katowickiej. Do końca roku UPC NA ŻĄDANIE będzie dostępne dla około 75% klientów usługi telewizji cyfrowej.

Pakiety programowe w cyfrowej tv UPC


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag UPCtag telewizja cyfrowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy