UPC: Internet do 120 Mbps w Szczecinie

28-03-2011, 20:18

Dostawca internetu UPC inwestuje w standard EuroDOCSIS 3.0, który umożliwi mieszkańcom Szczecina szybszy dostęp do internetu. W zasięgu UPC Fiber Power jest już ponad 1,3 mln gospodarstw domowych.

Sonda
Z łącza o jakiej umownej prędkości przepływu danych korzystasz?
  • poniżej 1 Mbps
  • 2-6 Mbps
  • 8-20 Mbps
  • 20-50 Mbps
  • powyżej 50 Mbps
wyniki  komentarze

W zasięgu szybkiego internetu oferty UPC są m.in. takie miasta i ich okolice, jak Trójmiasto, Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław. W zeszłym tygodniu do miast, w których sieć jest w pełni unowocześniona, dołączył Szczecin.

>> Czytaj też: Dialog: łącza internetowe o prędkości 1 Gbps

Cennik UPC
fot. - Cennik UPC
Usługi dostępu do internetu UPC w standardzie EuroDOCSIS 3.0 zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2009 roku. Wówczas usługa była dostępna tylko w czterech największych miastach, gdzie UPC było już obecne (Warszawa, Gdańsk, Katowice i Kraków). Od tamtej pory zmieniły się także ceny. Najdroższa usługa kosztuje teraz o 48 zł mniej, chwali się dostawca.

Zaletą standardu EuroDOCSIS 3.0 jest brak zależności w odległości pomiędzy domem klienta, a punktem dystrybucyjnym. Uzyskiwane w ten sposób prędkości pobierania i wysyłania danych mają być jednakowe i możliwie najwyższe. Standard jest konkurencją dla technologii ADSL.

>> Czytaj też: TP otwiera Miasteczko Testowe dla studentów


Następny artykuł » zamknij

Google wygrywa ze scammerami

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy