UPC: Internet 120 Mbps w kolejnych miastach

09-06-2010, 12:35

Wszyscy obecni i nowi klienci UPC z Krakowa, Wieliczki, Brzegu i Starogardu Gdańskiego mogą już zamawiać najszybsze opcje internetu Fiber Power o prędkościach przesyłu danych do 120 Mbps - poinformowali przedstawiciele firmy.

UPC sfinalizowało proces unowocześniania sieci kablowej na terenie Krakowa, Wieliczki, Starogardu Gdańskiego i Brzegu do standardu EuroDOCSIS 3.0, co umożliwia dostarczanie internetu Fiber Power do 120 Mb/s wszystkim obecnym i nowym klientom UPC. Blisko 64% całej sieci UPC zostało już zmodernizowane do EuroDOCSIS 3.0.

Technologia umożliwia uzyskanie dużych prędkości przesyłu danych po istniejącej infrastrukturze kablowej oraz podniesienie poziomu ich zabezpieczeń. Dodatkową zaletą standardu EuroDOCSIS 3.0 jest to, że odległości pomiędzy domem klienta a punktem dystrybucyjnym nie mają wpływu na uzyskiwane przez klientów prędkości pobierania i wysyłania danych.

>> Czytaj też: UPC: internet o prędkości do 120 Mbps

Łącza Fiber Power 50 i 120 dostępne są obecnie w całej sieci UPC na terenie Warszawy, Katowic, Krakowa, Wieliczki, Starogardu Gdańskiego i Brzegu. Najszybszy internet UPC mogą zamawiać także mieszańcy Gdańska.

Z opcji internetu Fiber Power do 25 Mb/s mogą z kolei korzystać klienci we wszystkich miejscowościach, w których UPC świadczy usługi internetowe. W tych lokalizacjach prowadzone są dalsze prace nad modernizacją sieci. UPC Fiber Power w opcji do 50 i 120 Mb/s dostępne będzie dla wszystkich obecnych i nowych klientów w zasięgu sieci UPC do końca bieżącego roku.

120 Mb/s dostępne jest w abonamencie 200 zł, a 50 Mb/s za 120 zł. Więcej informacji o internecie UPC Fiber Power można znaleźć na stronie: www.upc.pl/internet.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy