UPC: 50 tys. abonentów telewizji cyfrowej

29-10-2008, 20:05

Niespełna 6 miesięcy zajęło UPC pozyskanie 50 tys. klientów na usługę telewizji cyfrowej. Zdaniem przedstawicieli UPC to duże osiągnięcie na rynku oraz potwierdzenie, że usługa spełnia oczekiwania użytkowników.

Z wprowadzonej w maju br. usługi Telewizji Cyfrowej w UPC Polska korzysta już ponad 50 000 abonentów. Jak potwierdzają badania przeprowadzone wśród użytkowników Telewizji Cyfrowej UPC przez instytut ARC Rynek i Opinia, na popularność usługi  mają wpływ m.in. bogata oferta programowa, telewizja wysokiej rozdzielczości oraz wysoko oceniane przez klientów funkcjonalności dekoderów UPC.

W ofercie Telewizji Cyfrowej UPC jest obecnie ponad sto kanałów w cyfrowej jakości, w tym 7 w standardzie HD, a od oficjalnego startu dołączyło już 8 nowych kanałów, w tym 3 HD. Widzowie Telewizji Cyfrowej UPC mają do dyspozycji o kilkadziesiąt kanałów więcej, niż w ofercie telewizji analogowej.

Co ciekawe, zdaniem większości użytkowników usługa jest lepsza lub znacznie lepsza, niż oczekiwali przed zakupem. Wśród najważniejszych funkcji wymieniane jest nagrywanie (dla 40% badanych) - programy nagrane na DVR oglądane są dwakroć częściej, niż filmy z płyt DVD.

Ponadto użytkownicy usługi UPC doceniają:

  • elektroniczny przewodnik po programach (najważniejszy dla 27,5%), pozwalający szybko i komfortowo zaplanować czas spędzany przed telewizorem, czy zaprogramować z wyprzedzeniem nagranie wybranego programu,

  • możliwość odbioru kanałów w technologii HD (najważniejsze dla 21% respondentów),

  • ustawienia przypomnień o programach (najważniejsze dla 20%),

  • definiowanie kanałów ulubionych (najważniejsze dla 21%),

  • możliwość wyboru wersji językowej (najważniejsze dla 7%).

- Zainteresowanie telewizją cyfrową UPC świadczy także o tym, że Polacy są otwarci na nowoczesne usługi, a rozrywka nowej generacji, którą można personalizować i dostosowywać do swoich potrzeb, trafia w ich oczekiwania. Dlatego będziemy pracować nad rozwojem oraz rozszerzeniem zasięgu oferty - powiedział Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska.

W najbliższym czasie powiększy się także lista dostępnych funkcji o możliwość zaprogramowania nagrywania wszystkich odcinków seriali niezależnie od czasu ich nadawania, czy zapisu dwóch programów jednocześnie. W planach na najbliższą przyszłość znajduje się też usługa Multiroom, pozwalająca na doprowadzenie sygnału TV cyfrowej do drugiego odbiornika w gospodarstwie domowym.

Telewizja Cyfrowa UPC jest już dostępna w Warszawie, aglomeracji katowickiej, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie. Na początku 2009 roku w jej zasięgu znajdą się także Lublin, Bydgoszcz i Kielce.

Szczegóły na stronie www.upc.pl


Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag UPC Polskatag telewizja cyfrowatag badania
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy