UOKIK: Kierownice do konsol i baterie telefonów do wymiany

18-09-2007, 08:30

Bezprzewodowe kierownice stosowane w konsolach Xbox 360 mogą być niebezpieczne - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Urząd informuje również, że do Polski trafiły setki tysięcy wadliwych baterii Nokii, które są stosowane w telefonach i urządzeniach GPS.

Kierownice dla konsol Xbox 360

UOKiK informuje, że niebezpieczeństwo mogą sprawiać kierownice bezprzewodowe dla w/w konsol, o czym poinformował ich producent. W urządzeniach występuje usterka, która może doprowadzić do nadmiernego przegrzania się elementu urządzenia, a w konsekwencji do wydzielenia dymu.

Wadliwe egzemplarze kierownic wyprodukowane zostały w Chinach w latach 2006-2007. Na polski rynek od kwietnia 2007 roku trafiło około 410 sztuk wadliwych produktów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 0 800 441 17 96.

Nabywcy wadliwych kierownic mogą liczyć na ich bezpłatną naprawę.

Baterie dla telefonów Nokii

O wadliwych bateriach Nokii informowaliśmy już w zeszłym miesiącu. Chodzi o litowo-jonowe baterie typu BL-5C, wyprodukowane między grudniem 2005 a listopadem 2006 roku przez japońską firmę Matsushita Battery Industrial Co. Ltd. Stosowane są one w kilkunastu modelach telefonów Nokia, a także w dwóch bezprzewodowych zestawach GPS.

Jak informuje UOKiK, do polski mogło trafić 340 tys. wadliwych baterii. Szczegółowe informacje pozwalające zidentyfikować te produkty wraz z listą telefonów mogących stwarzać zagrożenie dla konsumentów, są dostępne pod adresem www.nokia.com/batteryreplacement oraz pod numerem (22) 654 76 86.

Zgodnie z zapewnieniami producenta konsumenci, którzy zakupili telefon z niebezpieczną baterią mogą liczyć na jej wymianę.

Źródło: UOKiK
Tematy pokrewne:  

tag UOKiK
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy