UOKiK: Igloonet stosował niedozwolone praktyki w umowach

13-04-2011, 13:03

Dostawca usługi dostępu do internetu w woj. małopolskim ograniczał prawa konsumenta. Jeśli zmiany zapisów i praktyk będą się przedłużać, UOKiK może nałożyć karę (po 10 tys. euro) za każdy dzień zwłoki.

Spółka Igloonet świadcząca usługi dostępu do internetu na terenie Bochni w woj. małopolskim stosowała praktyki niezgodne z przepisami – uznała Prezes UOKiK.

>> Czytaj też: Kolejna loteria, za którą operator może otrzymać karę

Sonda
Spotkałeś się z podobnymi praktykami u swojego dostawcy?
  • tak
  • nie
  • nie czytam regulaminów
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Urząd Ochrony konkurencji i Konsumentów ustalił, że przedsiębiorca we wzorcach umownych ograniczał swoją odpowiedzialność, m.in. zastrzegał, że nie ponosi konsekwencji za szkody wyrządzone przy instalacji urządzeń umożliwiających dostęp do sieci.

Według polskiego prawa niedopuszczalne jest wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez profesjonalnych monterów instalujących na zlecenie operatora sieci urządzenia umożliwiające dostęp do internetu. Konsument może wystąpić z roszczeniem przeciwko operatorowi o naprawienie wyrządzonej szkody.

>> Czytaj też: Bliźniacy nie dostaną więcej od Facebooka

Po informacji przekazanej przez UOKiK firma ma zmienić praktyki i złożyć sprawozdanie o realizacji tego zalecenia. Jeśli przedsiębiorca nie wywiąże się z obowiązku, Prezes UOKiK może nałożyć nań karę pieniężną do 10 tys. euro za każdy dzień zwłoki.


Źródło: UOKiK
Tematy pokrewne:  

tag UOKiKtag karytag Igloonettag dostęp do internetutag Bochnia
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829