Uniwersytet Opolski - tu bije serce „Europy Cyfrowej”

PATRONAT MEDIALNY 23-03-2016, 06:11

Ten rok jest wyjątkowy pod względem wydarzeń naukowych związanych z prawem nowych technologii. Chcielibyśmy zachęcić do wzięcia udziału w Młodym Forum Prawa Mediów Elektronicznych. Wydarzenie uświetni obchody 10-lecia Wydziału Prawa i Administracji UO.

Gospodarzami imprez towarzyszących Forum Prawa Mediów Elektronicznych są rotacyjnie ośrodki naukowe będące częścią składową tej idei, czyli: Wrocław, Opole i Szczecin. Rok temu zainicjowano zjazdy w ramach FPME, Konferencją Naukową „Płatności Elektroniczne – prawne i ekonomiczne ujęcie walut wirtualnych i cyfrowych” we Wrocławiu. W tym roku, w związku z 10-leciem Wydziału Prawa i Administracji wydarzenie będzie miało miejsce w Opolu, a jego tematem przewodnim będzie szeroko pojęta „Europa Cyfrowa”.

Obecny rok akademicki jest szczególny dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Przy współpracy ze sponsorem, finalizacji dobiega proces wyposażania pracowni badań kryminalistycznych. W skład laboratorium będą wchodziły między innymi urządzenia, dzięki którym można będzie rozwijać nauki sądowe, takie jak Informatyka Śledcza. Uniwersytet planuje ponadto wykorzystać pracownię także w szerszych, pozaakademickich projektach edukacyjnych. Ogromny sukces odniosło również niedawno tłumaczenie komiksu dokonane przez studentów dr hab., prof. UO Ewy Ferenc-Szydełko rozwijającego kwestię domeny publicznej oraz ciekawie ilustrującym zagadnienia związane z prawem autorskim.

Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych

Decyzją kapituły, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się impreza poprzedzająca 2 FPME, która umożliwi szersze zaprezentowanie swoich badań naukowych studentom, doktorantom oraz aplikantom. Nosi ona miano Młodego Forum Prawa Mediów Elektronicznych. Konferencja poprzedza dwudniowe wydarzenie zrzeszające najbardziej rozpoznawalnych prelegentów z dziedziny prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej oraz prawa konsumenckiego w ramach 2 FPME. W związku z tym, iż w tym roku impreza odbywa się pod nazwą „Europa Cyfrowa”, zdecydowaliśmy się na skorelowanie materii poruszanej na obu wydarzeniach. Różnić będą się one głownie punktem widzenia przedstawianym przez prelegentów, ponieważ jest ona skierowana przede wszystkim do młodszego grona odbiorców.

Wystąpienie w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej przynosi nie tylko wymierne skutki w procesie ubiegania się o stypendia czy ubogaca CV, ale przede wszystkim jest pracą nad samym sobą, własnym wizerunkiem i dorobkiem naukowym. Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznym MFPME! Uczestnictwo nic nie kosztuje, a można wiele zyskać.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.


Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Opoletag nowe technologietag konferencja
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31