UKE skontrolował eurotaryfę

19-09-2007, 10:35

Sześciu operatorów zostało skontrolowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) pod kątem spełnienia obowiązku wprowadzenia nowych cen za połączenia głosowe w roamingu.

W swym rozporządzeniu z 27 czerwca Parlament Europejski i Rada Europejska ustaliły maksymalne stawki za wykonywanie i odbieranie połączeń podczas pobytu poza granicami kraju swego operatora - odpowiednio 49 i 24 centy netto za minutę połączenia.

Zgodnie z nim operatorzy sieci komórkowych we wszystkich 27 krajach członkowskich zostali zobowiązani do udostępnienia swoim klientom do 30 lipca br. nowych stawek, potocznie nazywanych eurotaryfą. Wszyscy klienci, którzy zdecydowaliby się na jej wybranie, mieli zagwarantowane, że najpóźniej 30 sierpnia br. nowe ustalenia weszłyby w życie.

Po kontroli przeprowadzonej u sześciu polskich operatorów (PTK Centertel, PTC, Polkomtel, P4, mBank oraz Avon) regulator stwierdził, że wszyscy wywiązali się z tego obowiązku w terminie. Co ciekawe niektórzy wprowadzili postanowienia wynikające z rozporządzenia dużo wcześniej, obniżając ceny bardziej niż było to wymagane.

Źródło: UKE

Warto przeczytać:

  Tematy pokrewne:  

  tag Euroratyfa
    
  znajdź w serwisie


  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy