Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Proponowany przez Telekomunikację Polską proces rezygnacji abonenta z usług alternatywnego operatora  jest niespójny i narusza zapisy Prawa telekomunikacyjnego - uznał Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Chodzi o zmiany w umowach pomiędzy operatorami, dotyczące powrotów abonentów do TP.

10 kwietnia 2009 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał cztery decyzje w sprawie zmiany umów BSA (Bitstream Access), zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i operatorami Netia S.A., Polkomtel S.A., Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. oraz Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.

Przedmiotem wydanych decyzji była odmowa wprowadzenia do treści wymienionych umów BSA zmian w zakresie rezygnacji abonentów z usług alternatywnych operatorów i powrotu do TP.

- Zmiana w umowach w zakresie powrotów Abonentów do TP, w sposób wnioskowany przez TP, byłyby naruszeniem, między innymi treści art. 28 ust. 1 pkt 6 Prawa telekomunikacyjnego, w którym należy brać pod uwagę pozycje rynkowe przedsiębiorców telekomunikacyjnych, których sieci są łączone - uzasadnia odmowną decyzję Anna Streżyńska, Prezes UKE.

Streżyńska dodaje, że "zmiana w zakresie wskazanym przez TP mogłoby także stanowić naruszenie art. 28 ust. 1 pkt 4 Prawa telekomunikacyjnego, a dokładnie wpłynęłaby negatywnie na praktyczną możliwość wdrożenia rozwiązań dotyczących technicznych i ekonomicznych aspektów dostępu telekomunikacyjnego, zarówno zaproponowanych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych będących stronami negocjacji, jak też mogących stanowić rozwiązania alternatywne".

Prezes UKE poinformowała, że powyższe decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu, natomiast Telekomunikacja Polska jest zobowiązana do stosowania tzw. Oferty BSA 2008, która określa jeden wspólny "proces realizacji na Usługę Migracji pomiędzy usługami hurtowymi".

 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: UKE