Ubuntu 13.10 z pierwszymi dotykowymi aplikacjami. Jak się prezentują?

18-06-2013, 21:34

Do nowego Ubuntu zawitały pierwsze narzędzia z "dotykowej" wersji systemu. Już na pierwszy rzut oka widać, że mocno się wyróżniają.

W standardowym wydaniu Ubuntu uruchamiać można od niedawna nowe narzędzia, nad którymi pracuje Canonical oraz społeczność popularnego Linuksa. Choć większość z nich jest bardzo prosta, pierwsze komentarze użytkowników są niezwykle pozytywne.

Aplikacje mobilne w Ubuntu

Aplikacje z mobilnego Ubuntu na pulpicie. Fot. OMG Ubuntu

Piękne jak mobilne wersje?

Nie ma co ukrywać, że większość wysłużonych narzędzi dla Ubuntu jest daleka od idealnego wyglądu. Wszystkie popularne aplikacje są oczywiście cały czas odświeżane, jednak dopiero mobilne usługi dla Ubuntu pokazują, jak dobrze całość może w praktyce wyglądać.

Wśród pierwszych mobilnych narzędzi, które uruchomimy w Ubuntu, znalazła się przeglądarka, edytor notatek czy galeria. Wszystkie do bólu minimalistyczne, bo obecność na niewielkim ekranie wymusza pewien styl projektowania interfejsu - okazuje się, że bardzo lubiany również na standardowych pecetach.

Jedna aplikacja dla wszystkich platform

Sonda
Mobilne aplikacje na pececie to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Znakiem rozpoznawczym kolejnych wersji Ubuntu ma być możliwość przygotowania jednego narzędzia, które będzie działało zarówno na komputerze PC, jak i smartfonie czy tablecie. Do tej pory na krok ten nie zdecydował się jeszcze żaden duży producent systemów operacyjnych, a więc Canonical upatruje w tym swojej szansy.

Choć początkowo wydaje się, że uruchamianie na pececie narzędzi ze smartfona nie będzie zbyt wygodne, Ubuntu pozytywnie zaskakuje. Przynajmniej w przypadku dostępnych obecnie usług, wcale nie można narzekać na ich minimalistyczny interfejs, a zwykle jest to wręcz zaleta, do której przyzwyczaiły nas liczne webowe narzędzia.


Źródło: OMG Ubuntu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031