Ubrania robocze dla pracowników. Co wybrać? Gdzie je kupić?

20-11-2020, 07:07

Odzież robocza to szeroka gama produktów tekstylnych, które przeznaczone są do używania podczas prowadzenia różnych prac, także w zakładach pracy. Jakie ubrania robocze wybrać? Gdzie można je kupować?

Przepisy BHP obligują pracodawców do zakupu odpowiedniego wyposażenia dla pracowników według zapotrzebowania na danym stanowisku pracy. Z kolei pracownicy zobowiązani są do korzystania z odzieży roboczej, aby wykonywać swoje obowiązki bezpiecznie i komfortowo.

odzież robocza

Jaką odzież roboczą wybrać?

W kategorii odzieży roboczej znajduje się szeroka gama artykułów, które powinny być dopasowane indywidualnie do danego stanowiska pracy zajmowanego przez pracownika. W gestii pracodawcy jest wtedy dobranie właściwych ubrań, co może zrobić on również ze specjalistą do spraw BHP. Do odzieży roboczej zaliczane są między innymi koszulki typu t-shirt oraz koszule, w tym popularne koszule flanelowe, bluzy, kurtki lekkie i zimowe, spodnie i ogrodniczki. Są one oferowane w różnych wariantach rozmiarowych dla mężczyzn i dla kobiet.

Odzież robocza powinna być dostosowana do specyfiki stanowiska pracy, między innymi do:

  • warunków temperaturowych

  • warunków wilgotnościowych

  • rodzaju czynności na danym stanowisku pracy

  • zagrożeń związanych z pracą

Wobec tego ubrania robocze przeznaczone dla pracownika sklepu będą inne niż dla budowlańca czy drogowca. Również zestaw odzieży roboczej może zmieniać się w zależności do pory roku, dlatego producenci tego typu wyposażenia często oferują je w wariancie letnim i zimowym.

Gdzie można zakupić odzież roboczą?

Aktualnie ubrania robocze są sprzedawane przez wiele firm, między innymi oferują je hurtownie BHP, sklepy specjalizujące się w sprzedaży odzieży roboczej. Także można zamawiać je całkowicie online. Przed złożeniem zamówienia warto zapoznać się z propozycjami różnych sklepów, aby porównać ze sobą dostępną odzież i dobrać taką, która będzie cechowała się połączniem najwyższej jakości wraz z przystępną ceną. Hurtownia odzieży roboczej może również zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi, które obejmują personalizację tego typu wyposażenia. Wówczas na koszulkach, kurtkach czy bluzach wykonuje się hafty albo nadruki, które najczęściej prezentują logo firmy. Dzięki temu odzież może również pełnić dodatkową funkcję reklamową i budować pozytywny wizerunek firmy. Zatem każdy pracodawca musi pamiętać o tym, by zaopatrzyć swoich pracowników w odpowiednią odzież roboczą. Dobór właściwych ubrań to podstawa, aby zapewnić pracownikom właściwą ochronę i komfort na różnych stanowiskach pracy.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag odzież roboczatag nols
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: