Ubiquiti UniFi UAP-AC-SHD – nowa generacja zabezpieczenia sieci Wi-Fi

14-12-2017, 06:10

Ubiquiti znane jest ze świetnego sprzętu sieciowego. Najnowszy punkt dostępowy UAP-AC-SHD udowadnia, że bestseller UAP-AC-PRO nie był ostatnim słowem producenta. To pierwszy tego typu produkt oferujący zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się w szpitalach, bankach czy na uniwersytetach – wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo i poufność danych jest priorytetem.

Ubiquiti uniFi Senetic

Najnowsza technologia

Urządzenie wyposażono w dwupasmowy system radiowy, który oferuje stały monitoring i ochronę przed zagrożeniami. Punkt dostępowy Ubiquiti UniFi AC SHD wyposażony jest w technologię Wave 2 MU-MIMO. Pozwala ona na komunikację z wieloma klientami w tym samym czasie, znacznie zwiększając przepustowość oraz poziom obsługi. Maksymalną wydajność dla wielu użytkowników zapewni działanie w trybie 2.4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki użyciu wielu anten i technologii beamforming uzyskuje się większą przepustowość i lepszy zasięg. Urządzenie oferuje 800 Mbps dla 2,4 GHz oraz 1733 Mbps dla 5 GHz. UAP-AC pozwala na podłączenie nawet 500 i więcej użytkowników. Posiada dwa porty Ethernet 10/100/1000. Można korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków.

 

Ochrona danych

Główną cechą Ubiquiti UniFi AC SHD jest wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Z airView oraz airTime użytkownicy mają dostęp do informacji o sieci w czasie rzeczywistym. Mogą więc analizować dostępne kanały bez wpływu na wydajność sieci. Dzięki temu klienci korzystający z urządzenia nie odczują żadnych spadków wydajności. Za pomocą UniField IT możliwa jest kontrola sieci zarówno przez internet, jak i sieć lokalną. Pozwala to na pełną wiedzę o połączonych SSID, typach danych czy urządzeniach. Wszystko z poziomu aplikacji w czasie rzeczywistym. WIPS wykrywa i blokuje niepowołane próby połączenia do sieci. Dzięki temu dostępne kanały Wi-Fi są chronione przed zagrożeniami.

 

Porównanie z poprzednimi wersjami

tabela

 

Dostępność urządzenia

Zaawansowane, ale bardzo intuicyjne w obsłudze oprogramowanie airTime, airView i WIPS sprawia, że model znajduje zastosowanie głównie w miejscach, gdzie priorytetem jest ochrona danych, czyli np. w bankach, uczelniach czy szpitalach. Sprzęt Ubiquiti oferowany jest przez firmę Senetic, która specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych i oprogramowaniu. Więcej na ten temat: http://lp.senetic.pl/poznaj-ubiquiti-unifi-uap-ac.

Unboxing produktu:


Następny artykuł » zamknij

Szkolenie Swift ADVANCED

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag Ubiquititag Senetictag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: