Ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży – na co zwrócić uwagę?

18-06-2018, 07:53

Wyjeżdżając na wakacje, warto zaopatrzyć się w odpowiednią polisę turystyczną. Dzięki niej w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń będziemy mogli liczyć na fachową pomoc, nie martwiąc się o dodatkowe koszty. Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

mat partnera

Badanie przeprowadzone przez IPSOS, dotyczące planów wakacyjnych Polaków na rok 2018 wykazało, że ryzyko, które Polacy najchętniej obejmują ubezpieczeniem turystycznym, to problemy zdrowotne podróżującego i jego rodziny. Taką odpowiedź wskazało 58% respondentów. Jak spośród ofert towarzystw ubezpieczeniowych wybrać tę najkorzystniejszą dla nas?

 

Co obejmuje dobra polisa turystyczna?

Zasadniczo dobra polisa powinna zawierać takie elementy jak zwrot kosztów leczenia (związanych m.in. z wizytami w szpitalach i placówkach medycznych, koniecznymi operacjami, zakupem lekarstw i środków medycznych, transportem sanitarnym, jak również ewentualnie transportem zwłok do kraju). Powinna uwzględniać także ubezpieczenie NNW gwarantujące wypłatę ubezpieczenia w przypadku utraty zdrowia lub śmierci, OC w życiu prywatnym pokrywające koszty nieumyślnego poszkodowania osoby trzeciej, a także ubezpieczenie bagażu na wypadek kradzieży, zniszczenia lub zgubienia. Standardowe ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje oczywiście ani leczenia za granicą, ani hospitalizacji wynikłych wskutek następstw chorób przewlekłych. Z tego względu, jeśli podróżny jest świadomy tego, że np. choruje na cukrzycę, ma niedoczynność tarczycy czy problemy z układem krążenia, powinien zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne z wariantem rozszerzenia o następstwa chorób przewlekłych.

 

Czy rozszerzenie obejmuje wszystkie choroby?

Niestety, w definicji polskich towarzystw ubezpieczeniowych do chorób przewlekłych nie zalicza się chorób psychicznych, depresji, chorób przenoszonych drogą płciową, chorób wrodzonych ani zakażenia wirusem HIV. W perspektywie światowej zauważa się natomiast zmiany w obrębie zakresu polis turystycznych. Działające na rynku brytyjskim towarzystwo ubezpieczeniowe Insurance Choice oferuje swym klientom health travel insurance – polisę obejmującą swym zakresem również wymienione wyżej dolegliwości. Wybierając polisę turystyczną, pamiętajmy zatem, by maksymalnie dopasować ją do indywidualnych potrzeb podróżującego.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: