Ubezpieczenie zdrowotne Lublin. Co wchodzi w skład ubezpieczenia zdrowotnego?

12-11-2020, 07:34

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Zauważamy i doceniamy to szczególnie teraz, gdy trwająca od miesięcy pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób poczuło się zagrożonych. Tym bardziej ważne jest więc, by właściwie dbać o swoje zdrowie i odpowiednio je zabezpieczać.

Na czym polega polisa zdrowotna?

Według obowiązującego w Polsce prawa ubezpieczeniem zdrowotnym nazywamy formę ochrony, w której osobie ubezpieczonej przysługują różnorodne świadczenia zdrowotne, których celem jest zachowanie zdrowia, leczenie oraz minimalizowanie negatywnych skutków występujących schorzeń. Dzielą się one na obowiązkowe (za które składki odprowadza się do ZUS-u) oraz dobrowolne, czyli te, które można opłacać samodzielnie, decydując się na zakup polisy.

ubezpieczenie zdrowotne

Dlaczego ludzie decydują się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

O tym, jak działa nasza służba zdrowia raczej nie trzeba nikomu przypominać. Kolejki do lekarzy specjalistów często są bardzo długie, a czas oczekiwania na niektóre badania czy zabiegi wykonywane w ramach NFZ mierzony jest miesiącami, a nawet latami. Dodatkowo za wiele usług i tak trzeba zapłacić. Szczególnie teraz, w czasie trwania pandemii wizyty w przychodniach i szpitalach są utrudnione. Powoduje to, że wiele osób postanawia wykupić prywatne ubezpieczenie medyczne, by mieć pewność, że otrzymają szybką i kompleksową opiekę lekarską, kiedy będą jej potrzebowali.

Co wchodzi w skład ubezpieczenie zdrowotnego?

Zakres ubezpieczenia uzależniony jest od wykupionej polisy. Ponadto większość firm oferuje swoim klientom kilka wariantów ubezpieczeń – im jest on wyższy, tym szerszy zakres ochrony proponuje. Warto zwrócić na to uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Większość ubezpieczeń zdrowotnych obejmuje jednak:

  • Dostęp do wielu placówek medycznych współpracujących z firmą ubezpieczeniową na terenie całego kraju;

  • Wizyty u lekarzy specjalistów bez konieczności posiadania skierowania;

  • Dostęp do badań diagnostycznych i specjalistycznych;

  • Wizyty domowe;

  • Niektóre z nich zawierają również bezpłatne szczepienia sezonowe, np. na grypę

Warto również pamiętać o tym, że do polisy zdrowotnej można dodatkowo dokupić dodatkowe pakiety, obejmujące np. leczenie szpitalne, operacje lub koszty leczenia za granicą (jeśli nie są one objęte podstawowym zakresem ubezpieczenia).

Jak wybrać najlepszą ofertę zdrowotną w Lublinie?

Obecnie na rynku istnieje tak dużo firm ubezpieczeniowych, że wybranie jednej z nich może być nie lada problemem. Dla osób mieszkających w Lublinie świetną propozycją będzie skorzystanie z usług Multiagencji Eurofinance: https://eurofinance.info.pl/oddzialy/lublin/. Jest to działająca od wielu lat firma, której oddziały znajdują się w całym kraju, również w Lublinie. Zapewnia kompleksową obsługę oraz najwyższy poziom doradztwa. Dodatkowo wyróżnia się bardzo szeroką ofertą i niskimi cenami. Z pewnością każdy znajdzie tam ubezpieczenie zdrowotne na miarę swoich potrzeb.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenie zdrowotnetag nols
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: