Ubezpieczenie taksówki – jak wybrać najlepszą polisę?

19-01-2018, 08:57

Poszukiwanie ubezpieczenia dla taksówki nie zawsze jest łatwe. Wyjaśniamy, jak wybrać najbardziej optymalną ofertę.

Firmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają taksówki – wynika to ze zwiększonego ryzyka wypadków, które sprawia, że sprzedawanie polis taksówkarzom jest mało opłacalne. Właśnie dlatego każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z konieczności indywidualnego kontaktu, negocjowania stawek i porównywania kwot. Wszystko to po to, by uzyskać jak najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

 

OC to podstawa, ale…

Nawet uzyskanie podstawowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej może być wyzwaniem. Prawo stanowi jasno: Firma ubezpieczeniowa nie może odmówić wydania polisy. Przedsiębiorcy radzą sobie z tym przez podwyższanie kwot dotyczących taksówek – często są one nawet dwukrotnie wyższe względem stawek dla standardowych pojazdów. Pamiętajmy, że zakres polisy jest zawsze taki sam i wynosi on 5 milionów euro w przypadku strat osobowych oraz 1 milion euro w przypadku strat materialnych. Właśnie dlatego jedyne kryterium wyboru OC to cena.

W Europie Zachodniej funkcjonują już przedsiębiorstwa zajmujące się przygotowywaniem ofert skierowanych konkretnie do taksówkarzy (Taxi Insurance) – takie jak Insurance Factory. Zapewniają one taksówkarzom pełen pakiet ubezpieczeniowy. W Polsce nie jest to jeszcze tak oczywiste. Szczegółowa oferta pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/taxi-insurance.

 

Ubezpieczenia dodatkowe

Wykupienie AC w przypadku standardowych samochodów nie stanowi większego problemu. Niestety, tutaj kierowcy taksówek również mogą napotkać trudności. Większość umów po prostu nie dotyczy pojazdów przeznaczonych do działalności zarobkowej. Właśnie dlatego niezbędny jest kontakt, już indywidualny, z przedsiębiorstwem. Na drodze wyjątku ubezpiecza się również taksówki, choć należy przygotować się na znacznie podwyższone stawki.

Warto także przemyśleć wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie polisy zwykle są skierowane również do pojazdów służących do pracy. Kierowcom taksówek przyda się dodatkowo ubezpieczenie szyb i opon – pamiętajmy, że to forma ochrony samochodu przed nieodpowiedzialnymi klientami, zwłaszcza będącymi pod wpływem alkoholu.

Najgorsze, co można zrobić wobec trudności ze znalezieniem ubezpieczenia, to całkowite odstąpienie od poszukiwań. Brak ubezpieczenia OC jest karalny, zaś rezygnacja z ubezpieczeń dodatkowych może bardzo negatywnie wpłynąć na stan portfela kierowcy w razie jakiegokolwiek wypadku czy uszkodzenia pojazdu. Ze względu na samą specyfikę pracy trzeba więc zadbać o bezpieczeństwo – własne, samochodu i swoich pasażerów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Zalandofot. Myphone

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.