Ubezpieczenie samochodu na wakacje - o czym pamiętać?

25-07-2017, 14:51

Morze, góry, jezioro albo jedno z europejskich miast – dokądkolwiek się wybierasz autem na wakacje, odpowiednio się przygotuj. Pamiętaj przede wszystkim o wykupieniu ubezpieczeń, które mogą się przydać w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie polisy warto rozważyć? Przyjrzymy się dostępnym możliwościom.

ant rozetsky

OC to za mało

Pierwsza sprawa – jeżeli myślisz, że OC wystarczy podczas wakacyjnego wyjazdu, zrewiduj swoje wyobrażenia. Mimo że jest to obowiązkowe ubezpieczenie, działa wyłącznie w jednym przypadku: gdy szkody i obrażenia zostały spowodowane przez innego uczestnika ruchu drogowego, np. kierowcę samochodu, motocyklistę czy rowerzystę. To zdecydowanie zbyt mało w przypadku wyjazdu na wakacje, dlatego pomyśl o innych ubezpieczeniach. Jeżeli natomiast niedługo kończy Ci się ważność obowiązkowej polisy, ranking OC pozwoli Ci znaleźć najtańszą ofertę.

Niezbędne assistance

Assistance stworzono z myślą o kierowcach, którzy często podróżują autem na dalekich dystansach. Ponieważ można je wykupić na krócej niż rok, np. na kilka dni, doskonale nadaje się na wakacyjny wyjazd. Dlaczego warto z niego skorzystać? Ponieważ gwarantuje wszechstronną pomoc w razie wypadku, awarii, kolizji czy innego nieprzewidzianego zdarzenia, które uniemożliwia dalszą jazdę i dotarcie do celu.

Jak w praktyce działa assistance? Wyobraź sobie, że gdzieś daleko zagranicą, na drodze, na której w promieniu kilku kilometrów nie widać żadnych zabudowań, nagle Twój samochód odmawia posłuszeństwa. Jako że posiadasz assistance, z pełnym spokojem wyjmujesz telefon, zgłaszasz szkodę i czekasz, aż towarzystwo ubezpieczeniowe przyśle wsparcie. W ramach opłaconej składki otrzymujesz pomoc w naprawie auta, holowaniu, dotarciu do celu podróży bądź powrocie do domu.

NNW zawsze warto

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto mieć zawsze, nie tylko podczas wakacyjnej podróży. Daje ono bowiem możliwość uzyskania odszkodowania za poważne obrażenia psychiczne i fizyczne lub śmierć w efekcie wypadku drogowego. Niestety, takie rzeczy się zdarzają w trakcie dalszych wyjazdów.

A może autocasco

AC to co prawda ubezpieczenie wyłącznie całoroczne, ale mimo wszystko przy okazji wakacyjnego wyjazdu warto o nim pomyśleć. Z prostego powodu: dzięki niemu wszelkie zniszczenia lub nawet utrata auta zostają zrekompensowane finansowo w ramach odszkodowania. Zderzenie z sarną lub dzikiem, uderzenie w drzewo, kradzież, wandalizm, opady gradu czy wszelkie wypadki, kolizje i stłuczki to tylko niewielka część zdarzeń, których konsekwencje ochroną ubezpieczeniową obejmuje nawet najtańsze autocasco. Warto się przed nimi zabezpieczyć nie tylko podczas wakacyjnego wyjazdu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: