Ubezpieczenie samochodu - co musisz wiedzieć przed zakupem polisy?

23-09-2020, 07:59

Świadczenia komunikacyjne stanowią formę finansowego zabezpieczenia w przypadku kolizji na drodze lub awarii pojazdu mechanicznego. Na rynku dostępne są różnorodne oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Chcąc kupić produkt dostosowany do własnych potrzeb, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników.

Zakres polis

Pakiet odpowiedzialności cywilnej zaliczany jest do obowiązkowych świadczeń komunikacyjnych, dlatego jego zakres reguluje odpowiednia ustawa. W przypadku dobrowolnych ubezpieczeń rodzaj ochrony zależy od ustaleń konkretnej firmy oraz preferencji danego klienta. Przed zakupem konkretnego świadczenia warto więc zapoznać się z informacjami zawartymi w Ogólnych Warunkach Umowy. Dobrowolne pakiety komunikacyjne mają swoje ograniczenia terytorialne. Klient może jednak rozszerzyć zakres konkretnego ubezpieczenia za dodatkową opłatą. Warto również pamiętać o tym, że istnieją sytuacje, w których firma można odmówić wypłacenia należnego odszkodowania. Zazwyczaj sytuacje te dotyczą wypadków spowodowanych przez kierowcę działającego pod wpływem środków odurzających, a także właścicieli polisy, którzy dokonali szkody świadomie w celu wyłudzenia instrumentów finansowych od danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie samochodu

Kalkulator OC/AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają swoim klientom proste w obsłudze systemy, pozwalające wybrać najlepszy wariant polisy odpowiedzialności cywilnej i pakietu autocasco. Kalkulator składa się z formularza, w którego pola użytkownik powinien wprowadzić odpowiednie dane dotyczące swojego pojazdu. Po dokonaniu właściwych czynności system przetwarza wszystkie informacje, a następnie udostępnia klientowi oferty dostosowane do jego potrzeb. Internetowe porównywarki są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze. Za ich pośrednictwem można kupić konkretną polisę lub rozłożyć należność na dogodne raty. W przypadku wszelkich wątpliwości, klientowi udostępniana jest również opcja internetowej konsultacji z przedstawicielem danej firmy. Kalkulator OC/AC znaleźć można na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/(https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model)

Współwłasność

Młodzi kierowcy powinni liczyć się z tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe z dużą ostrożnością traktują klientów, którzy nie posiadają żadnego doświadczenia motoryzacyjnego. W tego typu sytuacjach składka za polisę odpowiedzialności cywilnej może być wysoka. Szansą na jej obniżenie może być współdzielenie samochodu z osobą, która posiada zniżki za bezkolizyjne prowadzenie samochodu.

Przy wyliczaniu należnej składki towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględnia zniżki i rabaty wypracowane przez doświadczonego kierowcę. Młody klient nie traci jednak szansy na wypracowanie własnych ulg. W przypadku zakupu kolejnej polisy, jej cena będzie więc obniżona o wartość uzyskanych benefitów.

Polisy komunikacyjne są dużym udogodnieniem dla kierowców. Przy wyborze odpowiedniego świadczenia nie należy kierować się jedynie kryterium cenowym. Ważny jest bowiem zakres ubezpieczenia oraz forma pomocy oferowana w ramach produktu.


Następny artykuł » zamknij

Gdzie szukać pracy w IT?

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenie samochodutag nols
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: