Ubezpieczenie od praktyk? Tak, to możliwe

04-07-2017, 12:44

Wielu uczniów techników oraz szkół zawodowych w wakacje chce poćwiczyć swoje umiejętności poprzez podjęcie praktyk zawodowych lub absolwenckich. Warsztaty samochodowe o tej porze roku przeżywają oblężenie – każdy przyszły mechanik chciałby poprawić swoje umiejętności. Problem polega na tym, że praktyki tego typu to ćwiczenie na żywym organizmie. Klient, który zostawia w warsztacie swój samochód, oczekuje usługi na najwyższym poziomie, którą praktykanci z techników nie zawsze są w stanie zagwarantować. Prowadzi to do wielu zgrzytów.

ubezpieczenia skrzyżowanie

W tej sytuacji warsztaty samochodowe, ubezpieczając się przed szkodami, wolą odmawiać praktykantom. Istnieje jednak inne wyjście z sytuacji: można ubezpieczyć swój warsztat samochodowy, także i od uszkodzeń spowodowanych przez praktykantów… O przykładzie takiego ubezpieczenia można przeczytać na przykład na tej stronie: https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/

Koszt całościowo wychodzi w miarę nisko, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że siła robocza w postaci praktykantów zawsze się przyda w pracy warsztatu samochodowego. Żaden właściciel nie musi się już bać o to, że młodzi i chętni do nauki ludzie zepsują samochód klienta – warto zaufać ich zdolnościom, wielu z nich już naprawiało samochody swoim znajomym. Jeśli jednak coś się wydarzy, wtedy ubezpieczenie pokrywa potencjalną odpowiedzialność. Oczywiście, warto przede wszystkim uprzedzić każdego klienta, że jego pojazd będzie naprawiany przez osoby, które dopiero wprawiają się w zawodzie. Wówczas wyrozumiałość konsumenta będzie znacznie większa niż w przypadku braku uprzedniej informacji. Niektórzy mogą nawet się ucieszyć, że to właśnie Twój warsztat daje młodym ludziom szansę na rynku pracy.

Sam zasięg ubezpieczenia warsztatu samochodowego może obejmować także inne usługi, zależnie od tego, co dokładnie jest potrzebne do funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa. Aby dowiedzieć się szczegółów, wystarczy zadzwonić do danej firmy ubezpieczeniowej – konsultanci na pewno poprowadzą Cię przez gąszcz skomplikowanych przepisów i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Twojego przedsiębiorstwa, która zapewni CI wolność od odpowiedzialności finansowej za wiele różnych wydarzeń, które potencjalnie mogą się dziać w Twoim warsztacie samochodowym.

Nie ma co zwlekać, zacznij przeglądać oferty ubezpieczycieli i wybierz najlepszą z nich, aby zadbać nie tylko o przyszłość swojego warsztatu samochodowego, ale i zapewnić sobie spokój ducha w razie potencjalnych uszkodzeń pojazdów naprawianych u Ciebie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.