Ubezpieczenie od praktyk? Tak, to możliwe

04-07-2017, 12:44

Wielu uczniów techników oraz szkół zawodowych w wakacje chce poćwiczyć swoje umiejętności poprzez podjęcie praktyk zawodowych lub absolwenckich. Warsztaty samochodowe o tej porze roku przeżywają oblężenie – każdy przyszły mechanik chciałby poprawić swoje umiejętności. Problem polega na tym, że praktyki tego typu to ćwiczenie na żywym organizmie. Klient, który zostawia w warsztacie swój samochód, oczekuje usługi na najwyższym poziomie, którą praktykanci z techników nie zawsze są w stanie zagwarantować. Prowadzi to do wielu zgrzytów.

ubezpieczenia skrzyżowanie

W tej sytuacji warsztaty samochodowe, ubezpieczając się przed szkodami, wolą odmawiać praktykantom. Istnieje jednak inne wyjście z sytuacji: można ubezpieczyć swój warsztat samochodowy, także i od uszkodzeń spowodowanych przez praktykantów… O przykładzie takiego ubezpieczenia można przeczytać na przykład na tej stronie: https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/

Koszt całościowo wychodzi w miarę nisko, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że siła robocza w postaci praktykantów zawsze się przyda w pracy warsztatu samochodowego. Żaden właściciel nie musi się już bać o to, że młodzi i chętni do nauki ludzie zepsują samochód klienta – warto zaufać ich zdolnościom, wielu z nich już naprawiało samochody swoim znajomym. Jeśli jednak coś się wydarzy, wtedy ubezpieczenie pokrywa potencjalną odpowiedzialność. Oczywiście, warto przede wszystkim uprzedzić każdego klienta, że jego pojazd będzie naprawiany przez osoby, które dopiero wprawiają się w zawodzie. Wówczas wyrozumiałość konsumenta będzie znacznie większa niż w przypadku braku uprzedniej informacji. Niektórzy mogą nawet się ucieszyć, że to właśnie Twój warsztat daje młodym ludziom szansę na rynku pracy.

Sam zasięg ubezpieczenia warsztatu samochodowego może obejmować także inne usługi, zależnie od tego, co dokładnie jest potrzebne do funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa. Aby dowiedzieć się szczegółów, wystarczy zadzwonić do danej firmy ubezpieczeniowej – konsultanci na pewno poprowadzą Cię przez gąszcz skomplikowanych przepisów i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Twojego przedsiębiorstwa, która zapewni CI wolność od odpowiedzialności finansowej za wiele różnych wydarzeń, które potencjalnie mogą się dziać w Twoim warsztacie samochodowym.

Nie ma co zwlekać, zacznij przeglądać oferty ubezpieczycieli i wybierz najlepszą z nich, aby zadbać nie tylko o przyszłość swojego warsztatu samochodowego, ale i zapewnić sobie spokój ducha w razie potencjalnych uszkodzeń pojazdów naprawianych u Ciebie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: