Ubezpieczenie mienia i ubezpieczenia majątkowe

22-04-2017, 06:23

Chcąc chronić nasze mienie możemy wykupić odpowiedni rodzaj ubezpieczenia. Tego rodzaju ubezpieczenia są nieobowiązkowe, więc ich regulaminy są określane przez same ubezpieczalnie. Tym bardziej warto zbadać szczegóły.

Analizę ofert ubezpieczeń majątkowych warto rozpocząć od zapoznania się z naszymi obowiązkami jako ubezpieczonego. Musimy również dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia oraz wyłączenia od odpowiedzialności towarzystwa, jakie określają sytuacje w jakich nie mamy możliwości otrzymania odszkodowania.

Ubezpieczeniem możemy objąć mieszkanie, dom, czy budynki firmy lub gospodarstwo rolne. W ten sposób możemy zabezpieczyć się na wypadek uszkodzeń czy zniszczeń mienia jakie mogą powstać na skutek działania żywiołów, jak ogień, czy woda podczas powodzi. Warto dodać, że ubezpieczyciele potrafią w tym obszarze zaskoczyć zwyżkami lub zniżkami za zamontowane zabezpieczenia przeciwpożarowe, czy bliskość rzek lub zbiorników wodnych.

Zabezpieczyć możemy się również na wypadek grabieży, kradzieży, czy rozboju. Umowę na objęcie ubezpieczeniem domu, czy mieszkania jest w stanie zawrzeć jedynie właściciel na podstawie odpowiedniego tytułu prawnego. Umowa może zabezpieczać ruchomości jakie znajdują się w lokalu, ale także poza domem w takich miejscach, jak garaż, czy piwnica. Ubezpieczyciele starają się rozszerzać swoja ofertę, by zadbać o coraz bardziej wymagających przecież klientów. Norma jest dziś możliwość ubezpieczenia chociażby architektury ogrodowej, elektrycznej bramy, czy innych elementów spotykanych na niejednej posesji.

Na koniec warto wspomnieć, że nawet najlepsze ubezpieczenie nie zastąpi troski właściciela o swoją posesję. Większość firm wymaga od swoich klientów zdrowo rozsądkowego podejścia do sprawy i dla przykładu nie wypłaci odszkodowania kradzieżowego, jeśli włamywacz wejdzie do nas przez pozostawione okno. Dodatkowo każdy ubezpieczony powinien dążyć do minimalizacji szkody, gdy już do zdarzenia dojdzie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą zabezpieczenia przeciwpożarowe Stawoz.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.