Twórca Valve: Linux to darmowy sposób na uniezależnienie się od Windowsa

08-02-2013, 10:19

Dokąd będzie zmierzał rynek gier? Gabe Newell, który współtworzył Valve, przedstawił własne prognozy...

Gabe Newell szefujący Valve podczas DICE 2013 Summit ujawnił kilka swoich prognoz dotyczących przyszłości rynku gier i pecetów. Jego zdaniem ekosystem PC będzie się rozszerzał do salonów, a producenci gier będą coraz mocniej skupiali się na budowaniu wartości wokół cyfrowych dóbr i usług.

Twórca Valve...

Gabe Newell. Fot. YouTube

Linux szansą na niezależność

Sonda
Korzystasz z gier na pececie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Newell zauważył, że w ostatnim czasie pecety zostały mocno z tyłu, jeśli chodzi o możliwości związane ze sterowaniem. Podczas gdy nowoczesne konsole rozpoznają gesty, a tablety zostały dostosowane do dotykowych ekranów, większość nowych komputerów wciąż potrzebuje myszki i klawiatury.

Valve w ostatnim czasie zasłynęło z udostępnienia swojej platformy dla Linuksa, przy jednoczesnej bardzo mocnej krytyce Windowsa 8. Newell jest niewątpliwym zwolennikiem udostępniania produktów za darmo, a czerpania z nich zysków dopiero dzięki sprzedaży różnego rodzaju dodatków. Photoshop powinien być darmową grą - stwierdził.

Producent Steama rozwija również linuksową konsolę znaną jako Steam Box. Według Newella to właśnie Linux jest "darmowym biletem" umożliwiającym "opuszczenie więzienia", którym jest w pewnym sensie zamknięty ekosystem Windowsa. 

Poniżej można zobaczyć całe przemówienie twórcy Valve:


Źródło: GeekWire
Tematy pokrewne:  

tag Windows 8tag Windowstag wideotag Valvetag Steamtag Linuxtag gry
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy