Twórca PayPala: Facebook może być jedną z najbardziej wartościowych firm na świecie

16-02-2011, 23:34

Mark Zuckerberg prawdopodobnie nie znalazłby w tytułowej opinii żadnej nowości, jednak komentarze tak istotnych osób ze świata internetu pozwalają sądzić, że obecna wycena Facebooka nie jest jedynie spekulacyjną bańką.

Sam PayPal niedawno uniezależnił się od eBaya, a jak informowaliśmy jakiś czas temu w Dzienniku Internautów, jego użytkownicy mogą teraz korzystać także z wersji mobilnej usługi. Jak się okazuje, twórca PayPala wróży wielki sukces Facebookowi.

>>Czytaj także: Facebook uruchomi nowy system komentarzy

Sonda
Facebook będzie jedną z najcenniejszych firm na świecie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

By obecnie wypatrzyć w Facebooku niezwykły potencjał, nie trzeba być wielkim wizjonerem, niemniej jednak pochwały płynące od twórców wielkich internetowych biznesów pozytywnie wpływają na wizerunek firmy i rozbudzają apetyt inwestorów.

Jak wspomina Max Levchin z PayPala na konferencji w San Francisco, ogromny sukces może udać się, tylko jeśli firma "z powodzeniem stanie się centrum międzyludzkiej komunikacji". Wtedy może się stać jedną z najbardziej wartościowych firm na świecie.

Dodaje także, że obecnie, gdy ludzie chcą kogoś odnaleźć i wejść z nim w relację, najpierw otwierają właśnie Facebooka. Już sam ten fakt pozwolił firmie osiągnąć wycenę rzędu 50 miliardów dolarów, co może być dopiero początkiem jej drogi do niespotykanych dotąd zysków.

Parafrazując znaną z The Social Network sentencję: 50 miliardów dolarów nie jest już "cool".

>>Czytaj także: Facebook obiecuje większą integrację z "dziesiątkami urządzeń"


Źródło: Mashable
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031