Twórca gry "Wiedźmin" inwestuje w park elektronicznej rozrywki

13-03-2019, 18:51

Warszawski startup Disco WTMH, który stoi za projektem parku elektronicznej rozrywki DISCOVR, pozyskał ważnego inwestora. Do grona udziałowców spółki dołączył współtwórca CD Projekt - Michał Kiciński.

Założona w 2016 roku spółka Disco WTMH to zarówno park rozrywki elektronicznej, jak i zespół produkujący autorski hardware oraz studio developerskie tworzące m.in. rozwiązania wykorzystywane w parku. DISCOVR ewoluował w ciągu pierwszych kilku lat działalności z salonu opartego na doświadczeniach związanych z VR-em w kierunku centrum rozrywki wykorzystującego elektronikę. Salon oferuje sprzęty i zabawy, z których mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Rozwiązania oparte są na zasadzie łączenia aktywności fizycznej z nowymi technologiami oraz współpracy zespołowej.

Zespół GAMENASTIX, pracujący w ramach spółki, pracuje nad udoskonaleniem prototypu flagowego osiągnięcia DISCO WTMH na hardware’owym polu: wielokierunkowej bieżni przeznaczonej do wykorzystania w VR-ze. Bieżnia docelowo do sprzedaży ma trafić w tym roku. Ponadto z „kuźni” zespołu wyszły także symulatory rowerowe czy narciarstwa, system do walk robotów oraz kilka gier.

Rozwój spółki, jak i jej oryginalne podejście do tematu wykorzystania nowych technologii zainteresował jednego z twórców CD Projekt, Michała Kicińskiego, który zdecydował się dołączyć do grona jej udziałowców.

Poza planami rozwoju spółki na polach hard i software’u, w najbliższym czasie twórcy chcą postawić na otwieranie nowych lokali wzorowanych na warszawskim salonie.

Źródło: DISCOVR


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930