Twitter potwierdza że dostanie pieniądze od DST Global

02-08-2011, 12:51

W lipcu mówiono, że Twitter ma pozyskać na rozwój 800 mln USD. Wczoraj serwis potwierdził na swoim blogu, że czeka go kolejna, znacząca runda finansowania. Twitter świetnie radzi z pozyskiwaniem inwestorów, ale czy równie skutecznie znajdzie pomysły na zarabianie?

W Dzienniku Internautów wspominaliśmy, że Twitter może otrzymać od inwestorów 800 mln USD. Informacje na ten temat podał All Thins Digital, powołując się na własne źródła. Jednym z nowych inwestorów miała być rosyjska firma DST Global. Mówiono, że połowa funduszy (400 mln) ma posłużyć do wykupienia udziałów od obecnych inwestorów, a także pracowników.

Powyższe informacje doczekały się częściowego potwierdzenia. Wczoraj na blogu Twittera pojawił się wpis, w którym czytamy, że Twitter ma okazję urosnąć dzięki "znaczącej rundzie finansowania" od firmy DST Global z udziałem kilku innych obecnych inwestorów Twittera. Fundusze mają być wykorzystane na innowacje, zatrudnianie cennych osób oraz rozwój międzynarodowy.

>>> Czytaj: Twitter eksponuje promowane tweety

We wpisie wspomniano również o dotychczasowym rozwoju Twittera. Rok temu serwis dostarczał 65 mln tweetów dziennie, a dziś generuje ponad 200 mln tweetów. Rok temu było ok. 150 tys. aplikacji łączących się z Twitterem, dziś jest ich ponad milion. Ekipa pracująca przy serwisie liczy już ponad 600 osób, podczas gdy rok temu było to 250 osób.

We wspaniały wzrost Twittera nikt nie wątpi. Nikt też nie kwestionuje tego, że Twitter mocno wpłynął na rynek internetowy i kulturę internetową. Nadal jednak wiele osób wątpi w to, czy ten serwis będzie w stanie na siebie zarabiać. 

Ostatnio Twitter zrobił krok w kierunku zarabiania, eksponując promowane tweety. Obiecujący jest też pomysł publikowania zdjęć wspólnie z PhotoBucket. Może się jednak wydawać, że to mało innowacji jak na serwis będący swoistą gwiazdą Doliny Krzemowej i wyceniany na 8 mld USD (jeśli faktycznie otrzyma wspomniane 800 mln USD). Niektórzy komentatorzy sugerują, że mała ilość świeżych pomysłów wynika w przypadku Twittera z braku mocnego przywództwa. Być może pieniądze od DST Global ożywią to przywództwo.

>>> Czytaj: Społecznościowe logowanie najczęściej z Facebookiem


Źródło: Twitter
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy