Twitter: Nie jesteśmy na sprzedaż

08-05-2009, 18:21

Rzekome negocjacje na temat sprzedaży Twittera okazały się tylko plotkami. W zamian otrzymaliśmy jednak kolejną informację odnośnie kierunku rozwoju serwisu.

Pojawiające się od pewnego czasu w mediach pogłoski o trwających negocjacjach i sporych sumach, jakie za Twittera skłonni byli zapłacić Apple czy Google, mogły być faktycznie jedynie plotkami. Biz Stone, jeden z twórców serwisu, zaprzeczył w programie telewizyjnym "The View", jakoby Twitter miał zostać sprzedany.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie informowaliśmy o możliwym przejęciu Twittera przez firmę Steve'a Jobsa za sumę 700 milionów dolarów. Miesiąc wcześniej media donosiły o rzekomych planach Google związanych z serwisem. Deklaracja jego przedstawicieli zdaje się kończyć dyskusję na ten temat. Przynajmniej na razie.

Santosh Jayaram, jeden z szefów firmy, wspomniał także o planach związanych z rozwojem serwisu. Obecnie trwają prace nad wyszukiwarką, która indeksowałaby strony internetowe, do których linki użytkownicy umieszczają w swoich postach. Jednocześnie miałby powstać system oceniania użytkowników, który powiązany ma być z wyszukiwarką adresów, dzięki czemu wyniki wyszukiwania mają być bardziej wiarygodne.

Podkreślił on jednak, że Twitter nie ma stać się alternatywą dla Google, a raczej uzupełnieniem. Dzięki niemu ma być możliwy natychmiastowy dostęp do najbardziej aktualnych wydarzeń­. W tym kontekście przypomniał zeszłoroczny atak terrorystyczny na obiekty w Bombaju - właśnie dzięki Twitterowi internauci na całym świecie mieli dostęp do najświeższych informacji z tego indyjskiego miasta - podaje serwis PC World.


Źródło: PC WORLD
Tematy pokrewne:  

tag Twittertag Googletag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31