Twitter: dodawanie zdjęć i nowości dla wszystkich

10-08-2011, 11:18

Twitter już zachęca swoich użytkowników do dodawania zdjęć. Serwis poinformował też, że z "nowego Twittera", który w zasadzie nie jest bardzo nowy, korzystają wszyscy użytkownicy.

Twitter zachęca do dodawania zdjęć
fot. DI, zrzut z ekr. - Twitter zachęca do dodawania zdjęć

Twitter w czerwcu poinformował, że umożliwi dodawanie fotografii do tweetów i ulepszy swoją wyszukiwarkę. Teraz funkcja dodawania zdjęć jest dostępna, o czym Twitter informuje przy logowaniu, za pomocą komunikatu jak na obrazku obok.

Aby dodać grafikę, wystarczy kliknąć na ikonkę przedstawiającą aparat, która znajduje się pod polem do wpisywania statusu. Po wybraniu pliku szybko zobaczymy miniaturkę pod wpisywanym tekstem. Limit wielkości zdjęcia to 3 MB. Po dodaniu w statusie pojawia się link do zdjęcia w formacie "pics.twitter.com/LoSowEznaKi".

Użytkownicy czytający tweety zobaczą miniaturkę dodanego zdjęcia w prawym panelu. Zdjęcia są hostowane przez Photobucket, tak jak zapowiadano.

>>> Czytaj: Anonymous chcą zniszczyć Facebooka? (wideo)

W chwili obecnej tylko użytkownicy webowej wersji Twittera mogą dodawać zdjęcia. Funkcję tę powinni zyskać użytkownicy iPhone po następnej aktualizacji iOS. Aby dodać zamieszczone obrazy do wyszukiwania, należy dodać hashtag do zamieszczanego statusu. Zdjęcia można oflagować, jeśli zawierają nieodpowiednie treści.

Co więcej, przedwczoraj Twitter poinformował też o wprowadzeniu "nowego Twittera" dla wszystkich. Rzecz w tym, że ten nowy Twitter jest już stary. Chodzi o interfejs przedstawiony we wrześniu ubiegłego roku, który jest podzielony na lewy i prawy panel. Wiele osób już z niego korzysta, ale możliwe było pozostanie przy starym interfejsie. Od 8 sierpnia wszyscy mają ten sam interfejs i te same funkcje do dyspozycji.

Twitter w najbliższym czasie może się dalej zmieniać. Serwis umożliwił dodawanie zdjęć,  wyeksponował ostatnio promowane tweety i otrzymał więcej pieniędzy na rozwój. Ponadto witryna ma być dostępna w wersji HTML5.

>>> Czytaj: Twitter potwierdza że dostanie pieniądze od DST Global


Źródło: Twitter
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.