Turystyka i rekreacja nowej generacji na Startup Sprint w Poznaniu

PATRONAT MEDIALNY 06-02-2013, 18:50

Czy można połączyć plac zabaw dla dorosłych z aplikacją mobilną? Czy polubimy wirtualne zwiedzanie muzeów? Jak dzięki nowym technologiom sprawić, by wycieczka po mieście nabrała nowego wymiaru? Takie (i nie tylko) rozwiązania opracowywać będą młodzi przedsiębiorcy z całej Polski w ramach Startup Sprint Turystyka i Rekreacja w Poznaniu.

Pomysł na to, by zadedykować kolejne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców turystyce i rekreacji wziął się z obserwacji. Żyjemy coraz szybciej, więcej wymagamy od oferowanych nam form podróżowania i odpoczynku – mówi Tomasz Czapliński, jeden z organizatorów Startup Sprint. A połączenie entuzjazmu uczestników z wiedzą i doświadczeniem mentorów daje naprawdę niesamowite efekty – dodaje.

Startup Sprint to cykliczne wydarzenia, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów w ciągu 48 godzin opracowują rozwiązania dedykowane danej branży. Startup to młoda firma, której działanie oparte jest o nowe technologie, szczególnie o internet. Dlatego też wszystkie powstałe podczas Startup Sprint rozwiązania powinny je wykorzystywać.

Startup Sprint Turystyka rozpocznie się w piątek, 22 lutego, a odbędzie się w poznańskim Business Link. Uczestnicy spotkają się w piątek o 18 i zaprezentują swoje pomysły. Następnie podczas swobodnych rozmów sformują się w grupy. W sobotę od rana (lub jeszcze w piątek) rozpoczną pracę nad projektami, ponadto mogą wziąć udział w warsztatach biznesowych. W niedzielę po południu zaprezentują wyniki swojej pracy przed jury.

Zwycięskie zespoły otrzymują nagrody, jednak nie to jest najważniejsze. Uczestnicy bardzo często powtarzają, że wiedza, jaką zdobywają, biorąc udział w Startup Sprint, oraz ludzie, których mogą spotkać, to najlepszy element wydarzenia – wspomina Czapliński.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś projekt, nad którym pracują, jak i te, które mają pomysł. Uczestnikami mogą też być osoby, które nie mają pomysłów, a chcą kreatywnie spędzić weekend. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wpłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 50 złotych. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie:

turystyka.startupsprint.org


Tematy pokrewne:  

tag turystykatag Startup Sprinttag Poznańtag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy