Turniej robotów na Festiwalu Robotyki ROBOCOMP 2010 już w czerwcu

17-05-2010, 19:11

Zawody robotów będą główną atrakcją najnowszej inicjatywy Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki Wydziału EAIiE Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pomysł wzbudził zainteresowanie władz uczelni i studentów, owocując imprezą planowaną z dużym rozmachem. Na rejestrację pozostały jeszcze tylko 2 dni.

Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, główną atrakcją festiwalu ma być Turniej Robotów Mobilnych, wzorowany na podobnych zawodach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Rywalizacja będzie odbywać w następujących kategoriach:

  • Roboty Sumo
  • Linefollower
  • Micromouse
  • Freestyle

W konkurencji Freestyle zawodnicy mogą prezentować dowolne roboty, a zwycięzca zostanie wyłoniony drogą głosowania przez widownię za pomocą SMS-ów. Pula nagród w turnieju sięga 10 tys. zł.

Organizatorzy przewidują ponadto pokazy firm związanych z branżą automatyki, robotyki i elektroniki, m.in. robot sterowany ludzką dłonią, prezentowany przez firmę Mitsubishi Electric, a także pokazy robotów Lego.

Festiwal odbędzie się 5 czerwca 2010 na terenie AGH w Krakowie. Początek imprezy oraz eliminacji zawodów robotów o godzinie 9. Finały turnieju rozpoczną się o godzinie 17 w pawilonie U2.

Patronem wydarzenia jest JM Rektor AGH, Prezydent Miasta Krakowa oraz Wojewoda Małopolski.

Więcej informacji znajduje się na stronie robocomp.info


Następny artykuł » zamknij

1,1 bln wyświetlonych reklam

Tematy pokrewne:  

tag zawodytag turniejetag robotytag Robocomptag Krakówtag AGH
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy