Trzycyfrowy wzrost przychodów, liczne nagrody oraz własne targi książki - TaniaKsiazka.pl podsumowuje 2020 rok

11-01-2021, 13:30

Rok 2020 w TaniaKsiazka.pl upłynął pod znakiem wzrostów w najważniejszych obszarach działalności sklepu. Białostockiej księgarni internetowej przybyło o 45% więcej klientów. Znacząco zwiększyła się także liczba pracowników – obecnie zespół tworzy ponad 400 osób. Do tego na półkę trafiło kilka nowych, prestiżowych nagród, a portfolio projektów powiększyło się o dwie edycje TargiKsiazki.Online, których łączny zasięg przekroczył 2 miliony użytkowników.

TaniaKsiazka.pl zanotowała ponadto wzrost o 35% klientów powracających. Zwiększeniu uległa też  średnia wartość koszyka. To wszystko sprawiło, że firma może pochwalić się trzycyfrowym wzrostem przychodów rok do roku.

Obecnie TaniaKsiazka.pl realizuje około 200 tysięcy przesyłek miesięcznie. Tak duża skala działalności wymaga dobrego zaplecza logistycznego, dlatego w połowie roku firma przeniosła się do nowoczesnego kompleksu magazynów Panattoni Park Białystok.

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na wzrost liczby zamówień w TaniaKsiazka.pl. Była także bodźcem do organizacji targów książki w internecie. 

Postanowiliśmy zrobić najdłuższe i najbardziej zróżnicowane pod względem treści wirtualne wydarzenia czytelnicze w Polsce. I udało się. Pierwsza edycja przyciągnęła 400 tys. użytkowników, druga przyniosła oszałamiającą liczbę 1,8 mln! W sumie zorganizowaliśmy ponad sto wydarzeń i spotkań z autorami. To był zastrzyk energii dla całej branży związanej z książkami, która także ucierpiała z powodu koronawirusa. Najnowsze technologie i nasze zaplecze marketingowe dały im możliwość promocji pomimo trudnej sytuacji – przekonuje Rafał Jackiewicz.

W rankingu Opineo białostocki sklep został uznany za najlepszą księgarnię internetową w Polsce. Ranking Ceneo także przyniósł pozycję lidera w kategorii “Kultura i rozrywka” oraz drugie miejsce w kategorii “Najlepszy sprzedawca w Kup teraz”.

TaniaKsiazka.pl została ponadto wybrana “Podlaską Marką Konsumentów 2019” w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Spółka Glosel, do której należy sklep, pod koniec roku zajęła także 3 miejsce w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2020 – zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku współpracy do 2020 roku TaniaKsiazka.pl działa także charytatywnie przekazując Fundacji Pomóż Im, prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku ponad 500 tys. zł. Księgarnia regularnie wspiera także Fundację Białystok Biega oraz organizuje liczne akcje charytatywne – w tym roku były to m.in. prezenty bożonarodzeniowe dla podopiecznych Domu Dziecka w Białowieży oraz pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag TaniaKsiazkatag księgarnia internetowatag 2020


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy