Trzy zabiegi stomatologiczne, które poprawią zdrowy wygląd Twoich zębów

21-01-2019, 07:35

Gabinety stomatologiczne z Kalisza oprócz typowego leczenia zębów oferują wiele ciekawych zabiegów i usług, które poprawiają estetykę jamy ustnej. Zdecydowaliśmy się nieco przybliżyć trzy najciekawsze, na jakie natkniecie się u kaliskich stomatologów: piaskowanie, scaling i polerowanie.  Dobre gabinety dentystyczne same sugerują najlepsze rozwiązania dla swoich pacjentów i zwykle to właśnie tam powinniśmy mieć pierwszą styczność z interesującymi zabiegami wybielającymi zęby. Jednak aby nie iść do dentysty zupełnie zielonym, przygotowaliśmy kilka słów dla zainteresowanych pacjentów.

mat partnera

Scaling zębów – zapytaj stomatologa o usuwanie kamienia!

Ta prosta i szybka usługa, jaką możemy otrzymać w każdym gabinecie stomatologicznym, polega na usunięciu kamienia nazębnego. Twarda woda, którą płuczemy zęby podczas mycia lub jaką zalewamy w domu herbatę, powoduje, że kamień regularnie odkłada się na zębach, szczególnie w szczelinach pomiędzy nimi oraz na wewnętrznej powierzchni uzębienia.

Dentysta przeprowadza scaling zębów za pomocą prostej nakładki – wibrując działa ona na powierzchnię zęba, ścierając osad. Nowoczesne nasadki, będące dziś standardowym wyposażeniem kaliskich gabinetów dentystycznych, pracują na zasadzie ultradźwięków. Te kruszą warstwę kamienia nazębnego i powodują, że odpada on od zębów większymi drobinami. Stomatolog, który zauważy problem z kamieniem nazębnym zazwyczaj sam proponuje scaling.

Piaskowanie zębów – czyli jak stomatolog dopieszcza zęby po scalingu

Piaskowanie to metoda znana w przemyśle to wyrównywania powierzchni i oczyszczania (szczególnie stali). Technika ta świetnie sprawdza się także w skali mikro. Stomatolog wykorzystuje piaskowanie do usuwania pozostałości po usunięciu kamienia – przebarwień, drobin, ukruszeń itd. Gabinety dentystyczne posiadają piaskarkę w standardowym wyposażeniu – skierowana na ząb pacjenta, pod ciśnieniem opróżnia nań mikrodrobinki piasku, a ten niezwykle skutecznie szlifuje i oczyszcza odkamienioną powierzchnię zęba.

Polerowanie zębów – dopieszczenie jamy ustnej przez Twojego dentystę

Kiedy już oczyściliśmy jamę ustną z kamienia i jego pozostałości, można poddać się finałowemu zabiegowi, jakim jest polerowanie zębów. Gabinety dentystyczne wykorzystują w tym celu specjalne pasty polerskie o precyzyjnej granulacji. Za pomocą końcówki, specjalnej szczoteczki, dentysta poleruje powierzchnię zębów, nadając im lśniący, biały wygląd. Szczotka polerska wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu zyskujemy przyjemny efekt przy zetknięciu ich z językiem.

Połączenie scalingu, piaskowania i polerowania zębów to szybka i skuteczna metoda na wybielenie zębów w jednym z kaliskich gabinetów stomatologicznych. Dla zachowania zdrowego wyglądu jamy ustnej, powinniśmy poddawać się tym czynnościom regularnie raz na pół roku. Jeden zabieg w roku jest refundowany, spytaj o niego swojego dentystę przy kolejnej wizycie!

Gabinet Stomatologiczny - Barbara Bartosz Stomatolog

http://dentysta-stomatolog.kalisz.pl/

Adres: Lipowa 18/22, 62-800 Kalisz

 


reklama

Gabinet stomatologiczny Idealmed z Lublina


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: