Trwałe meble ogrodowe

22-05-2017, 10:14

Wiosenne wahania temperatur, wilgoć, niezwykle intensywne promienie słoneczne, silny wiatr – czynników, które szkodzą meblom ogrodowym, istnieje zatrzęsienie i nie wszystkie materiały potrafią stawiać owym faktorom czynny opór.

meble technorattan

Często zdarza się, że mebel, któremu nie szkodzi wilgoć, zupełnie nie radzi sobie ze słońcem, które wiosną, a w szczególności latem bywa po prostu bezwzględne, roztapiając nawet asfaltowe nawierzchnie dróg. Jakie meble ogrodowe są najtrwalsze i co świadczy o tym najwymowniej? Innymi słowy, które spośród nich warto kupić? 

Odporne meble

Meble ogrodowe dość często wykonuje się z plastiku. Są one tanie, lekkie i pod pewnymi względami praktyczne, jednak nie najlepiej radzą sobie z obciążeniem – wystarczy jeden niekontrolowany ruch i nadmiernie obciążone krzesło może widowiskowo runąć, razem ze swoim „pasażerem”. Meble ogrodowe wykonane z drewna prezentują się znakomicie, jednak aby było tak jak najdłużej, należy pamiętać o ich impregnacji i chronić je przed zbyt dużą wilgocią, a także przed nadmiernie intensywnymi promieniami słonecznymi. Zaniedbania mogą prowadzić, w pierwszym przypadku, do zawilgocenia i gnicia, natomiast w drugim – do wysychania i pękania. Dość popularny, jeśli chodzi o produkcję mebli ogrodowych, jest również metal, jednak i tutaj wymagana jest okresowa konserwacja, ponieważ jej brak to po prostu zaproszenie dla korozji. Rdzawe wżery prezentują się wyjątkowo nieefektownie, a kiedy już się pojawią, bardzo trudno się ich pozbyć. Rattan to całkiem niezły pomysł, jednak słońce sprawia, że materiał traci kolor i także nie wygląda zbyt dobrze. Co więc pozostaje? Warto zwrócić uwagę na technorattan. Co to takiego? 

Technorattan – co to jest?

Technorattan to tworzywo sztuczne, którego powstanie zawdzięczamy… nietrwałości rattanu – materiału organicznego, roślinnego, który jednak w zetknięciu ze słońcem po prostu traci kolor i przestaje prezentować się tak dobrze, jak początkowo. Meble z technorattanu łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy mebli ogrodowych, od których oczekujemy sporo – muszą przecież sprawdzać się w trudnych warunkach i to przez wiele sezonów. Niebywała odporność na wilgoć, promienie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne (technorattan to materiał wyjątkowo sprężysty i m.in. właśnie dlatego świetnie znosi nawet duże obciążenia) – to tylko kilka spośród licznych zalet, które posiada wspomniane tworzywo. Meble ogrodowe z technorattanu to znakomity wybór dla wszystkich tych, którzy nie lubią płacić dwa razy i jednocześnie pragną otrzymać trwały produkt. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli technorattanowych na: www.bg-meble.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag technorattantag mebletag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: