Trwa nabór do europejskiego programu dla innowatorów medycznych

24-01-2019, 00:14

Tegoroczna edycja europejskiego programu Wild Card dla najzdolniejszych naukowców, badaczy i przedstawicieli służby zdrowia w Unii Europejskiej skupi się na zdrowiu psychicznym, biomarkerach cyfrowych i zdrowiu mózgu. Wybrani kandydaci zakwalifikują się do hackathonu, podczas którego będą walczyć o wsparcie biznesowe i finansowe. Można aplikować do 10 lutego 2019 r.

EIT Health, organizacja wspierana przez UE i skupiająca firmy, instytucje badawczo-rozwojowe, uczelnie wyższe z obszaru opieki zdrowotnej, ogłosiła drugą edycję programu Wild Card. W tym roku skupia się na dwóch wyzwaniach współczesnego świata: 

· Zdrowie psychiczne i zdrowie mózgu – jak poprawić przewidywanie, diagnozowanie i leczenie w celu zwalczania zaburzeń psychicznych i wzmocnienia zdrowia mózgu? 

· Biomarkery cyfrowe – jak poprawić wczesną diagnostykę przy zastosowaniu biomarkerów cyfrowych? 

Do 10 lutego br. można zgłaszać swoje pomysły aplikując na tej stronie. Na przełomie marca i kwietnia 2019 r. podczas 5-dniowego hackathonu zostaną wybrane najlepsze pomysły, które zostaną zakwalifikowane do programu akceleracyjnego i mentoringowego. W lipcu odbędą się finałowe prezentacje, z których organizacja EIT Health wyłoni zwycięskie projekty. Głównym celem programu jest stworzenie dwóch nowych podmiotów i przyznanie im dwuletniego wsparcia oraz 2 mln euro w formie dotacji.

Co roku twórcy programu skupiają się na innych wyzwaniach z obszaru medycyny i opieki zdrowotnej. Ubiegłoroczny zaowocował wyłonieniem dwóch projektów, które dotyczyły oporności na antybiotyki oraz wykorzystania danych do usprawnienia diagnostyki: DX-Labtrack i Abtrace. Te dwa nowo utworzone startupy będą współpracować z EIT Health w ciągu najbliższych dwóch lat, aby przyspieszyć wprowadzanie swoich produktów na rynek. 

Źródło: EIT Health


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031