Trwa Mozilla Festival w Londynie

04-11-2011, 22:55

Festiwal Mozilli to doroczne wydarzenie, podczas którego deweloperzy, projektanci, oraz wpływowe osoby z różnych dziedzin życia spotykają się, aby stworzyć nowe rozwiązania, które mogą zmienić naszą rzeczywistość.

W tym roku festiwal organizowany jest pod hasłem „Media, Wolność i Sieć”. Celem imprezy jest zebranie w jednym miejscu deweloperów Otwartej Sieci oraz zorientowanych na technologie osób z wpływowych mediów, wyposażenie ich w innowacyjne narzędzia i umożliwienie twórczej dyskusji i pracy.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, uczestnicy z ponad 40 krajów będą dyskutować, dzielić się doświadczeniami i pomysłami na to, jak wykorzystać internet i technologie Otwartej Sieci do rozwoju mediów. Na koniec imprezy z tych pomysłów powstaną prototypy rzeczywistych aplikacji.

Czytaj też: Internet Explorer poniżej 50% udziałów w rynku przeglądarek

Sercem festiwalu są tzw. Design Challenges – zadania przydzielane grupom, które wspólnymi siłami stworzą nowe rozwiązania łączące rzeczywistość dziennikarzy i specjalistów od nowych technologii.

Poza tym w programie przewidziano segmenty poświęcone edukacji i nauce: Web Media Science Fair, Learning Labs oraz dyskusje Fire Chats. Wśród uczestników znajdą się między innymi: Mitchell Baker – prezes Fundacji Mozilla, Mark Surman – dyrektor zarządzający Fundacji Mozilla, Ian Forrester – Senior Producer BBC R&D, Jonathan Gray – Community Coordinator i Fundacja Open Knowledge oraz Jeff Moriarty – VP Digital Products Boston Globe

Więcej informacji na stronie festiwalu: mozillafestival.org


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031