Trądzik - problem naszych czasów

14-03-2018, 06:17

Gładkie czoło – coś co każdy z nas chciałaby ujrzeć w lustrze. Jest jednak zmora, która spędza sen z powiek wielu kobiet i mężczyzn, niemal w każdym wieku. To trądzik. Ten defekt, to nie tylko, jak się okazuje, problem estetyczny. Naukowcy potwierdzają, że jest to przede wszystkim choroba. Jak zatem ustrzec się trądziku?

Ta dotkliwa dla wielu choroba w dużej mierze zależna jest od naszych genów, ale też nie mniejszą rolę odgrywają zaburzenia hormonalne. Ponadto, trądzik szybko i łatwo rozwija się pod wpływem czynników zewnętrznych. Jednym z najbardziej powszechnych spirytus movens tego problemu, jest wszędobylski stres. To pod jego wpływem następuje wzrost androgenów i endogennych glikokortykosteroidów. Efektem wspomnianego stanu jest nasilenie się objawów choroby. Prowadzone obserwacje wskazują na zbawienne techniki relaksacyjne, to pod ich wpływem właśnie, u osób badanych trądzik zmniejszał swoją siłę rażenia.

W przypadku problemów z cerą również dieta ma wpływ na wykwity na naszych twarzach. Do niedawna naukowcy twierdzili, że czekolada jest sprawcą wszelkiego zła. Stwierdzono bowiem zmiany skórne u 5% badanych spożywających ten produkt. Obecnie, na szczęście, twierdzenie to zostało obalone. Można zatem czekoladę spożywać bez obaw. Są jednak produkty, których chorujący na trądzik powinni się bezwzględnie wystrzegać. To żywność zawierająca wysoki indeks glikemiczny (białe pieczywo, cukier czy chipsy). Jej spożywanie przyczynia się do zwiększenia insuliny w organizmie, ta z kolei podwyższa poziom androgenów, które w prostej drodze zwiększają produkcję łoju. 

Co jeśli wspomniane wyżej metody nie pomagają? Trzeba udać się do specjalisty i sięgnąć po leki. Zastosowane środki muszą mieć właściwości:

• przeciwzapalne,

• przeciwbakteryjne,

• przeciwłojotokowe.

 

Dermatolodzy stosują w leczeniu zewnętrznym antybiotyki, kwas azelainowy oraz nadtlenek benzoilu. Antybiotyki stosuje się również przy terapii wewnętrznej, przy bardziej skomplikowanych schorzeniach.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. DotPR
fot. Pixabay

fot. eBay


RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.