TP szuka oszczędności na energii

19-01-2008, 14:55

Szacunkowe roczne zużycie energii przez Grupę TP to około 500 GWh, czyli tyle ile produkuje jedna spora elektrownia - poinformowała spółka. Grupa TP rozpoczęła poszukiwania firmy, która dostarczy energię do wszystkich jej obiektów w kraju.

Celem przetargu jest zmniejszenie kosztów, uproszczenie procedur i skonsolidowanie rozliczeń - czytamy w komunikacie prasowym. Do tej pory Grupa TP otrzymywała oddzielną fakturę za każdy licznik energii, czyli ok. 10 tysięcy faktur miesięcznie, co wiązało się z dużymi kosztami ich rozliczeń.

Grupa TP przewiduje wyłonienie jednego lub dwóch partnerów, którzy na terenie kraju najpierw będą dostarczali energię do obiektów Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel. W późniejszym terminie współpraca ma rozszerzyć się na kolejne spółki Grupy TP.

- Zależy nam nie tylko na dostawie energii. Zwycięzca przetargu będzie przekazywał w formie elektronicznej analizy dotyczące kosztów, ewidencję zużycia energii elektrycznej oraz doradzać w zakresie optymalizacji kosztów - wyjaśnia Paweł Buchman, dyrektor Pionu Administracji Grupy TP.


Czy zmniejszenie kosztów związanych z zakupem energii oraz zapowiadana wcześniej masowa redukcja zatrudnienia wpłyną - bez bata Anny Streżyńskiej - na zmniejszenie cen w Telekomunikacji Polskiej, np. dostępu do internetu? Raczej wątpliwe, gdyż w związku z podwyżką cen energii (dla firm) od 1 stycznia br. oszczędności mogą okazać się niewystarczające. TP czekają ponadto spore inwestycje w budowę nowoczesnej infrastruktury na Euro 2012, a do tego spółka sygnalizuje ostatnio chęć budowy w Polsce sieci nowej generacji, dzięki której każdy jej klient mógłby cieszyć się łączem światłowodowym.

Następny artykuł » zamknij

"Nie będę kradł(a)"

Tematy pokrewne:  

tag rozliczeniatag Paweł Buchmantag Grupa TPtag energia
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031