TP SA wygrywa z DPTG przed polskim sądem

25-07-2011, 19:23

Korzystna dla Telekomunikacji Polskiej decyzja zapadła przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Zgodził się on na wstrzymanie procedury stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego z 24 sierpnia 2010 roku.

W sierpniu zeszłego roku Telekomunikacja Polska S.A. przegrała przed Trybunałem Arbitrażowym w Wiedniu sprawę z powództwa Danish Polish Telecommunications Group (DPTG). W efekcie została zobowiązana do wypłaty odszkodowania w wysokości 1.568 mln złotych. Polski operator z wyrokiem się jednak nie zgodził i zaskarżył go. Z duńską firmą nie prowadzi żadnych rozmów odnośnie pozasądowego rozwiązania sporu. Rozprawa apelacyjna odbędzie się 8 września w Wiedniu.

>> Czytaj więcej: TP: Przegrana z DPTG nie wpłynie na dywidendę

Sonda
Czy TP uda się wyjść obronną ręką ze sporu z DPTG?
  • tak
  • tak, ale zapłacą mniej
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

DPTG chciała jednak wykonania wyroku. W tym celu w Sądzie Okręgowym w Warszawie znalazł się odpowiedni wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami. TP SA od początku stała na stanowisku, że dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja w stolicy Austrii, wyrok nie powinien zostać w Polsce wyegzekwowany.

Polski sąd przychylił się do argumentacji Telekomunikacji Polskiej i wstrzymał postępowanie w sprawie stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego. Uznał on, że najpierw musi zostać wydana prawomocna decyzja w Wiedniu, by możliwe było rozpoczęcie procedury w Polsce.

- Podjęta przez Sąd decyzja potwierdza słuszność środków podjętych przez TP SA w celu ochrony interesów Spółki oraz jej akcjonariuszy. Obecnie z jeszcze większą determinacją będziemy dochodzić naszych racji przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków prawnych – powiedział Maciej Witucki, prezes TP SA.


Źródło: Telekomunikacja Polska, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag Telekomunikacja Polskatag DPTG
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031