Torby bawełniane a ekologia

12-06-2018, 07:29

Korzystanie z reklamówek foliowych to zjawisko niezwykle powszechne w naszym kraju, które niestety posiada więcej wad niż zalet. Niewątpliwym atutem znanych foliówek jest ich niska cena. Dzięki popularności takiego rozwiązania, reklamówki foliowe możemy nabyć w każdym sklepie, w którym robimy zakupy, od dużych marketów po osiedlowe kioski. Ze względu na swoje kieszonkowe gabaryty, postrzegane są również jako wyjątkowo praktyczne. Na tym niestety zalety się kończą.

mat partnera

Pomijając kwestię wątpliwej wytrzymałości tworzywa sztucznego, z jakiego torby te są najczęściej wykonywane, głównym argumentem, który przemawia przeciwko foliówkom są aspekty środowiskowe. Plastikowe torby z uwagi na niską trwałość, bardzo szybko tracą na funkcjonalności, po czym trafiają do śmietników, a następnie na składowiska odpadów. Co minutę na terenie całej Europy zużywa się tysiące toreb plastikowych, wśród których jedynie niewielki procent trafia do recyklingu.

W efekcie zużyte foliówki przyczyniają się do zwiększenia ilości odpadów, które trafiają do naszego środowiska naturalnego i je zanieczyszczają. Dodatkowo dochodzi do tego długi czas rozkładu, który może wynieść nawet do 400 lat, dlatego warto zrezygnować w plastikowych toreb na rzecz produktów wykonanych z naturalnych i w pełni biodegradowalnych materiałów.

W zastępstwie do popularnych foliówek, coraz więcej osób sięga po torby wykonane z naturalnych materiałów, takich jak na przykład len, juta czy bawełna. Mimo, że na pierwszy rzut oka ekologiczne torby mogą wydać się dużo droższe od swoich plastikowych odpowiedników, to jednak ta niewielka inwestycja może nam się zwrócić po stosunkowo krótkim okresie użytkowania. Decydując się na zakup ekologicznej torby wykonanej z bawełny, możemy mieć pewność, że posłuży nam ona przez najbliższe lata.

Zabierając materiałową torbę na zakupy, nie będziemy musieli więcej korzystać z kiepskiej jakości foliówek, które i tak po niemal każdym użyciu stawały się bezużytecznym kawałkiem plastiku. Zastępując foliówkę torbą bawełnianą, możemy zatem przyczynić się do zredukowania ilości produkowanych odpadów. Rozwiązanie to może nie tylko przynieść korzyść dla środowiska, ale również może być także pożyteczne dla nas samych, łącząc aspekty ekologiczne z wygodą i wysoką funkcjonalnością.

Torby bawełniane mogą nam towarzyszyć nie tylko podczas codziennych zakupów, ale również możemy ich z powodzeniem używać podczas robienia innych aktywności. W trosce o ekologię oraz względy praktyczne, producenci toreb bawełnianych dbają o to, aby ich produkty mogły realizować rozmaite potrzeby ich użytkowników. Oprócz prostych, klasycznych modeli toreb, możemy znaleźć również produkty w formie worków marynarskich, toreb sportowych, praktycznych listonoszek, jak również pod postacią chlebaków, etui czy toreb na butelki.

Dzięki różnorodności modeli, wzorów i kolorów, możemy wybrać taką torbę, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom oraz indywidualnym preferencjom. Użytkowanie toreb bawełnianych może wiązać się dla nas nie tylko ze względami funkcjonalnymi, ale także może inspirować innych i zachęcać ich do bycia eko.


Następny artykuł » zamknij

SMS na turystycznej ścieżce

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.