Tibia: Nastoletni oszuści nie unikną kary

21-11-2007, 20:17

W sierpniu pisaliśmy w DI o przypadku trójki gimnazjalistów z Braniewa, którzy na aukcjach Allegro sprzedawali wirtualne przedmioty z gry MMORPG Tibia. Mimo inkasowania wpłat nie wywiązywali się z transakcji. Oszuści stanęli już przed sądem.

Przypomnijmy, że gimnazjaliści z Braniewa do oszustwa wykorzystywali najpierw swoje konta Allegro, potem konta nielegalnie przejęte od innych osób. Hasła i loginy do cudzych kont zdobywali włamując się do niezabezpieczonych komputerów. Każdy z zatrzymanych wyłudził ok. 6 tys. zł.

W trakcie kolejnych rozpraw przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w połowie listopada umorzono sprawę jednego z gimnazjalistów. Nie oznacza to jednak zwolnienia z odpowiedzialności, tym bardziej, że uznano go winnym. Taki werdykt sądu wynikł z faktu, iż już w trakcie szeregu spraw związanych z innymi naruszeniami prawa przez nieletniego skierowano go do zakładu poprawczego, co jest najsurowszą karą w przypadku nieletniego.

Również pozostałych dwóch gimnazjalistów zostało uznanych winnymi, w ich przypadku jednak kara zostanie dopiero ustalona. Wcześniej jednak mają być oni poddani badaniom psychologicznym, co najprawdopodobniej nastąpi w grudniu br.

Osoby poszkodowane przez trójkę oszustów mogą wytoczyć sprawę cywilną, domagając się od rodziców braniewskich gimnazjalistów zwrotu poniesionych strat. W przypadku gdy poszkodowanymi są osoby nieletnie, w ich imieniu mogą występować ich rodzice.

Tematy pokrewne:  

tag Tibiatag prawotag policjatag oszustwatag nastolatkitag MMORPGtag Braniewotag aukcje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930