Termowizja. Sprawdzamy ocieplenie domu i nie tylko

19-12-2016, 15:54

Często zdarza się tak, że w domu nie wszystko działa i pracuje tak, jak powinno. Nie zawsze łatwo można znaleźć tego przyczynę, przez to człowiek naraża się na koszty, ponieważ może tracić ciepło z domu, a instalacje są mało wydajne. Dlatego bardzo modną usługą, jest obecnie badanie termowizyjne.

Tę usługę proponuje wiele firm i na brak klientów nie narzekają. Badanie można przeprowadzić w każdym momencie, czy to na etapie budowy domu, czy gdy dom jest już gotowy. Badanie termowizyjne wykonuje się z użyciem specjalistycznej kamery.

Taka kamera ma doskonałe parametry, jest dokładna, skrupulatna i niezwykle precyzyjna. Dzięki niej można np. sprawdzić ocieplenie domu, czyli to, czy dom jest dobrze wyizolowany i nie traci zbyt dużej ilości energii. Badanie te często sprawdza też ściany kotła, czy są solidne i stanowią odpowiednią podporę.

Często takim badaniem sprawdza się rozmieszczenie ogrzewania podłogowego, czyli jego instalacji. To pozwala na szybkie wyłapanie wszelkich usterek i problemów, które powodują, że instalacja ta nie działa tak jak powinna. Wiele osób korzysta z takiej usługi, by wykryć najaktywniejsze mostki cieplne, które znajdują się na osłonach zewnętrznych budynków.

Badanie takie można wykonać również w nietradycyjnym budownictwie, czyli w przypadku domów z bali, szkieletowych czy drewnianych. Dotyczy się to również budynków, w których znajdują się siedziby różnych firm. To bardzo owocne badanie, które szybko wykazuje problemy z instalacjami i urządzeniami w budynku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać


fot. pixabay


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.