Termometr – obowiązkowy element każdej apteczki

12-02-2019, 23:25

Pytanie, jaki termometr wybrać, bardzo często zadajemy sobie w momencie, kiedy w domu pojawia się dziecko. Z drugiej strony samo urządzenie jest niezbędne w każdej apteczce, a rynek obfituje w szereg modeli wykorzystujących różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, by pomiar był dokładny i oczywiście bezpieczny.

Jaki termometr wybrać?

Wiele osób pamięta jeszcze tradycyjne rtęciowe termometry, które zostały wycofane z produkcji w 2007 roku. Nowoczesne propozycje są przede wszystkim bezpieczne dla człowieka i środowiska naturalnego. Poza tym są precyzyjne i praktyczne, a większość jest wodoodporna, czytelna oraz szybka w działaniu. Szczególnie ten aspekt jest bardzo ważny, gdy mierzymy temperaturę małemu dziecku. Termometry elektroniczne potrzebują kilka sekund, by wskazać dokładny pomiar, a duży wyświetlacz i szereg przydatnych funkcji pozwalają precyzyjnie go odczytać. W tym wypadku często korzystamy na przykład z podświetlenia, sygnałów dźwiękowych oraz historii ostatnich pomiarów.

Nowoczesne termometry elektroniczne

Najpopularniejsze są termometry elektroniczne. Na rynku znajdziemy szereg różnych modeli, które pozwalają wykonać pomiar zarówno w sposób tradycyjny, jak i te, które wykorzystują przestrzeń czoła czy też mierzą temperaturę w uchu. Wiele w wyborze konkretnego modelu będzie zależeć od naszych preferencji. Warto pamiętać, że dobrej jakości termometry elektroniczne pozwalają uzyskać dokładny pomiar z dokładnością do ±0,1°C w czasie od kilku sekund do kilku minut. Należy więc termometr dopasować do naszych potrzeb i możliwości. Z zasady to od miejsca mierzenia temperatury w dużym stopniu jest zależny wynik i na przykład ten wykonywany w uchu będzie o około 0,5°C wyższy, a ten w odbycie nawet o 1°C wyższy niż pod pachą.

Funkcjonalne termometry bezdotykowe

Coraz większym zaufaniem cieszą się natomiast termometry bezdotykowe. Sensoryczne urządzenia wykorzystują podczerwień i są najnowocześniejszą propozycją na rynku. Z zasady, żeby uzyskać wynik, wystarczy zbliżyć termometr bezdotykowy na odpowiednią odległość do czoła lub innej części ciała. Potrzebujemy od kilku do kilkunastu centymetrów, aby uzyskać dokładny pomiar w granicach od ±0,1°C do ±0,01°C. Dlatego właśnie to najczęściej wybierane urządzenia przez rodziców małych dzieci. Korzystanie z termometrów bezdotykowych jest wygodne i higieniczne, a co najważniejsze wynik otrzymujemy w przeciągu kilku sekund i nawet ruchliwy maluch nie zorientuje się, że sprawdzaliśmy temperaturę. Poza tym te urządzenia pozwalają również zweryfikować ciepłotę jedzenia, wody do kąpieli czy też powietrza.

Dedykowane termometry elektroniczne – zarówno te mierzące temperaturę w kontakcie z konkretnymi partiami ciała, jak i te bezdotykowe są praktyczniejszymi i wiarygodniejszymi urządzeniami niż produkty w postaci smoczka, pasków lub szklane bezrtęciowe, kształtem przypominające te tradycyjne. Przede wszystkim termometry elektroniczne sprawdzają się wtedy, gdy szybko potrzebujemy dokładnego pomiaru, gdy mamy dzieci oraz wszędzie tam, gdzie często korzysta się z tego typu sprzętu. W domu niezależnie od tego, czy mieszkamy z maluchami, osobami starszymi czy też często chorujemy, dobry termometr bezdotykowy lub elektroniczny jest urządzeniem niezbędnym.


Następny artykuł » zamknij

Nowe oszustwa na RODO

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag traffic trendstag termometrtag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. sdecoret
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: