Termometr – obowiązkowy element każdej apteczki

12-02-2019, 23:25

Pytanie, jaki termometr wybrać, bardzo często zadajemy sobie w momencie, kiedy w domu pojawia się dziecko. Z drugiej strony samo urządzenie jest niezbędne w każdej apteczce, a rynek obfituje w szereg modeli wykorzystujących różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, by pomiar był dokładny i oczywiście bezpieczny.

Jaki termometr wybrać?

Wiele osób pamięta jeszcze tradycyjne rtęciowe termometry, które zostały wycofane z produkcji w 2007 roku. Nowoczesne propozycje są przede wszystkim bezpieczne dla człowieka i środowiska naturalnego. Poza tym są precyzyjne i praktyczne, a większość jest wodoodporna, czytelna oraz szybka w działaniu. Szczególnie ten aspekt jest bardzo ważny, gdy mierzymy temperaturę małemu dziecku. Termometry elektroniczne potrzebują kilka sekund, by wskazać dokładny pomiar, a duży wyświetlacz i szereg przydatnych funkcji pozwalają precyzyjnie go odczytać. W tym wypadku często korzystamy na przykład z podświetlenia, sygnałów dźwiękowych oraz historii ostatnich pomiarów.

Nowoczesne termometry elektroniczne

Najpopularniejsze są termometry elektroniczne. Na rynku znajdziemy szereg różnych modeli, które pozwalają wykonać pomiar zarówno w sposób tradycyjny, jak i te, które wykorzystują przestrzeń czoła czy też mierzą temperaturę w uchu. Wiele w wyborze konkretnego modelu będzie zależeć od naszych preferencji. Warto pamiętać, że dobrej jakości termometry elektroniczne pozwalają uzyskać dokładny pomiar z dokładnością do ±0,1°C w czasie od kilku sekund do kilku minut. Należy więc termometr dopasować do naszych potrzeb i możliwości. Z zasady to od miejsca mierzenia temperatury w dużym stopniu jest zależny wynik i na przykład ten wykonywany w uchu będzie o około 0,5°C wyższy, a ten w odbycie nawet o 1°C wyższy niż pod pachą.

Funkcjonalne termometry bezdotykowe

Coraz większym zaufaniem cieszą się natomiast termometry bezdotykowe. Sensoryczne urządzenia wykorzystują podczerwień i są najnowocześniejszą propozycją na rynku. Z zasady, żeby uzyskać wynik, wystarczy zbliżyć termometr bezdotykowy na odpowiednią odległość do czoła lub innej części ciała. Potrzebujemy od kilku do kilkunastu centymetrów, aby uzyskać dokładny pomiar w granicach od ±0,1°C do ±0,01°C. Dlatego właśnie to najczęściej wybierane urządzenia przez rodziców małych dzieci. Korzystanie z termometrów bezdotykowych jest wygodne i higieniczne, a co najważniejsze wynik otrzymujemy w przeciągu kilku sekund i nawet ruchliwy maluch nie zorientuje się, że sprawdzaliśmy temperaturę. Poza tym te urządzenia pozwalają również zweryfikować ciepłotę jedzenia, wody do kąpieli czy też powietrza.

Dedykowane termometry elektroniczne – zarówno te mierzące temperaturę w kontakcie z konkretnymi partiami ciała, jak i te bezdotykowe są praktyczniejszymi i wiarygodniejszymi urządzeniami niż produkty w postaci smoczka, pasków lub szklane bezrtęciowe, kształtem przypominające te tradycyjne. Przede wszystkim termometry elektroniczne sprawdzają się wtedy, gdy szybko potrzebujemy dokładnego pomiaru, gdy mamy dzieci oraz wszędzie tam, gdzie często korzysta się z tego typu sprzętu. W domu niezależnie od tego, czy mieszkamy z maluchami, osobami starszymi czy też często chorujemy, dobry termometr bezdotykowy lub elektroniczny jest urządzeniem niezbędnym.


Następny artykuł » zamknij

Nowe oszustwa na RODO

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag traffic trendstag termometrtag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: