Terminale dla sektora publicznego w ramach programu Polska Bezgotówkowa

28-09-2018, 23:16

Nadszedł czas finalizacji pierwszych umów na dostarczenie i obsługę terminali płatniczych dla przedstawicieli sektora publicznego, którzy przystąpili do programu Polska Bezgotówkowa w jego nowej formule. Wśród odbiorców znalazły się Gminy Pilica i Uchanie, a także Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Podpisanie pierwszych umów z przedstawicielami sektora publicznego to efekt poszerzenia programu Polska Bezgotówkowa. Od 1 września, do programu mogą przystępować podmioty działające w sektorze administracji publicznej oraz skarbowej, jednostki samorządu terytorialnego, sądy czy jednostki publicznej służby zdrowia. Mogą się one ubiegać o tyle terminali, ile punktów kasowych prowadzą i korzystać z nich nawet przez trzy lata bez żadnych opłat. 

Beneficjenci otrzymają nowoczesne terminale bezpłatnie. Będą mogli korzystać z nich nawet przez trzy lata, nie ponosząc żadnych kosztów. Dodatkowo, wybierając jeden konkretny model spośród dostępnych terminali, otrzymają go na własność.

W przygotowaniu są kolejne umowy z podmiotami sektora publicznego, w tym gminami z województwa małopolskiego i podkarpackiego, które oprócz swoich placówek gminnych wyposażą w terminale także sołtysów. 

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, Związku Banków Polskich oraz sektora publicznego, która ma na celu upowszechnienie akceptacji płatności bezgotówkowych. Z oferty dostępnej w ramach programu mogą skorzystać także przedsiębiorcy z sektora MSP, którzy w ciągu ostatniego roku nie korzystali z terminali płatniczych. Mogą oni otrzymać do trzech nowoczesnych urządzeń za darmo – na własność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa przez 12 miesięcy nie będą też ponosić żadnych kosztów procesowania transakcji.

Źródło: eService Sp. z o.o


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930