Teraz będziemy kupować tylko telewizory 3D?

11-01-2011, 12:50

Najczęściej w sieci kupujemy telewizory, komputery i telefony. Miniony rok pokazuje jednak, że coraz popularniejsze stają się stosunkowo nowe na rynku telewizory w technologii 3D – wynika z raportu Ceneo.pl. Rok 2011 będzie w trójwymiarze?

Internauci przede wszystkim wybierają telewizory LCD, natomiast coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się do niedawna popularne plazmy. Według Ceneo rok 2010 pokazał także nowy, wyraźny trend: Polacy coraz chętniej stawiają na technologię 3D.

>> Czytaj też: Trójwymiarowe porno napędzi sprzedaż telewizorów 3D

Sonda
Kupisz w tym roku telewizor w technologii 3D?
  • tak
  • nie
  • zastanawiam się
  • już mam taki
wyniki  komentarze

Pierwszy tego typu telewizor pojawił się w porównywarce w lipcu 2009, ale dopiero w marcu 2010 dołączyły do niego kolejne. Statystyki roczne mówią, że wśród 30 najpopularniejszych telewizorów były trzy telewizory 3D. Natomiast w samym grudniu wśród 30 telewizorów było już 7 w technologii 3D. Szykuje się rewolucja?

Popularne telewizory 3D wg Ceneo
fot. Ceneo - Popularne telewizory 3D wg Ceneo
Według danych sklepu internetowego NEO24.pl w stosunku lipiec- sierpień 2010 sprzedaż telewizorów 3D wzrosła o ponad 100 proc. Na kilkudziesięcioprocentowy wzrost wskazują też Media Markt i Saturn. Szacuje się, że miesięcznie z półek sklepowych znika już kilka tysięcy tego rodzaju odbiorników. Daje to obrót na poziomie około 10 mln zł miesięcznie. W zeszłym roku, w okresie od czerwca do października, ceny telewizorów w technologii 3D zmniejszyły się o 10 proc.

>> Czytaj też: Skąpiec: Wyprzedaże telewizorów ruszyły

Najtańsze modele 3D można kupić za niecałe 4 tys. zł. Główną wadą telewizorów 3D może być konieczność używania specjalnych okularów. Na zeszłorocznych targach CES 2010 Intel przedstawił model telewizora niewymagającego okularów, a Toshiba na CES 2011 pokazała podobny model i zapowiedziała, że na półki sklepowe trafi on jeszcze w tym roku.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy