Telewizja cyfrowa w TP także z satelity

28-10-2008, 12:39

Telekomunikacja Polska rozpoczyna świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o technologię satelitarną i wprowadza nową ofertę - neostrada tp z telewizją. W umowach na 24 miesiące za cenę neostrady tp - 512 kb/s, 1Mb/s lub 2Mb/s - klient otrzymuje dodatkowo możliwość oglądania ponad 30 programów TV.

TP w całej Polsce będzie oferować cyfrową telewizję w technologii satelitarnej (DTH) lub, tak jak dotychczas, za pośrednictwem linii telefonicznej w technologii ADSL (IPTV), której zasięg obejmuje duże miasta.

Cena będzie identyczna niezależnie od tego, w jakiej technologii będzie świadczona, a wybór technologii (IPTV/DTH) będzie uzależniony od warunków technicznych w konkretnej lokalizacji.

Jednorazowa opłata aktywacyjna w promocji wynosi 12,20 zł z VAT. Klienci mogą również kupić antenę satelitarną w promocyjnej cenie 1,22 zł VAT.

Klienci korzystający z telewizji w technologii satelitarnej, oprócz ponad 30 polskich i zagranicznych programów telewizyjnych, które otrzymają w ramach abonamentu, dodatkowo mogą odbierać dostępne na satelicie Hot Bird kanały niekodowane (ponad 200 programów). Ponadto będą mogli dokupić nowy kanał sportowy Orange Sport oraz Multipakiet Canal+ z oferty Cyfry+, pakiet składający się z 4 programów: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport oraz CANAL+ Sport2.

Klienci, którzy będą odbierać telewizję za pośrednictwem linii telefonicznej, również otrzymają dostęp do ponad 30 polskich i zagranicznych programów telewizyjnych w ramach abonamentu oraz możliwość dokupienia pakietów telewizyjnych tp - M, L, HBO, i Orange sport oferujących dostęp do ponad 50 kanałów lub jednego z pakietów Cyfry+ (do wyboru są 4 pakiety).

Za pakiet neostrady tp z telewizją, przy umowach na 24 miesiące, klient zapłaci tyle samo, ile za sam internet z liveboksem (cennik obok).

Cennik neostrady tp z telewizją
fot. - Cennik neostrady tp z telewizją

Telekomunikacja Polska dąży do tego by wszystkim klientom usług telewizyjnych jak najszybciej zaproponować identyczną ofertę programową, niezależnie od technologii w jakiej świadczy usługę. W 2009 roku firma planuje uruchomić wideo na życzenie dla użytkowników telewizji w technologii satelitarnej. Obecnie mają do niej dostęp tylko użytkownicy telewizji IPTV.


Źródło: Telekomunikacja Polska
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy